Divišovi v Česku měla propadnout nemovitost na Chebsku a v centru Prahy, akcie a také peníze z bankovního účtu. Podle soudu na něm dříve bylo 1,6 miliardy korun, loni na podzim to bylo 933.000 korun.
Těžba ve velkolomu podle společnosti Sev.en skončí do dvou let. Pokud vláda návrh ministerstva schválí, půjde o v pořadí 15. národní přírodní památku v Ústeckém kraji.
Příběh divoké privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS) se začal psát už před více než čtvrt stoletím. Teprve nyní ale u soudu v Praze padlo první, zatím nepravomocné rozhodnutí.
Z výroku o trestu uznal tu část, která zahrnuje „uložení náhradní hodnoty“ ve prospěch Švýcarské konfederace ve výši zhruba 12,5 milionu švýcarských franků (přibližně 318 milionů korun).
Protestujícím vadí údajné propojení peněz z podnikatelské činnosti zakladatele galerie Petra Pudila a světa umění. Přinesli si například plátna, na nichž byly přetištěné euro bankovky.
Prezident vypověděl, že tehdy nevěděl o napojení obžalovaných na prodej. Na dotaz soudkyně odpověděl, že neměl informaci ani o tom, že by se nákupy akcií MUS dělaly z prostředků této společnosti.
Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že velké pivovary mají za sebou kvůli opatřením proti koronaviru špatnou sezónu. Třeba Plzeňskému Prazdroji se meziročně propadl prodej o 40 procent.
„Vnímám to jako velkou příležitost a v dnešní době je důležité nebát se do věcí říznout a rozkrýt důležité věci. Tohle je jedna z největších věcí moderních historie. Pravda je důležitá,“ řekl Janeček.
Soudkyně prezidenta plánovala vyslechnout prostřednictvím videokonference v dubnu a poté tuto středu, hlavní líčení ale v obou případech zkomplikovala koronavirová situace.
Ministerstvo životního prostředí připravuje nová pravidla, ve kterých by mohl být povolen odstřel těch šelem, které jsou nebezpečné nebo příliš škodí. Odstřel vlků prosazují hlavně myslivci.
Soud musí podle zákona zastavit trestní řízení vůči tomu, jenž pro totožný skutek nastoupí do vězení v jiném státě. Zatím není zřejmé, zda pražský soud Krausovo stíhání ukončil právě z tohoto důvodu.
Švýcarský federální soud na základě odvolání tří exmanažerů Mostecké uhelné proti výši trestu vrátil věc k projednání soudu nižší instance, informuje Deník N.
Podnikatel Antonio Koláček z kauzy Mostecké uhelné společnosti má v pondělí nastoupit do vězení ve Švýcarsku. Už dříve ale oznámil, že neuposlechne. Co s tím mohou Švýcaři udělat?
Vysoká škola finanční a správní platí podle zjištění serveru iROZHLAS.cz už patnáct let stejný nájem. Smlouvy vznikly v době vládnutí ODS, jejíž někteří členové univerzitu v minulosti absolvovali.
Švýcarská policie Krause zadržela v polovině května na ženevském letišti, když cestoval za svým advokátem, a převezla ho do výkonu trestu ve věznici poblíž města Fribourg.
Podnikatel Kraus, který je jedním z obžalovaných v kauze tunelování při privatizaci Mostecké uhelné společnosti, zůstává ve Švýcarsku ve vězení. Městskému soudu v Praze to potvrdila švýcarská strana.
Odsouzení v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti podali žalobu na Radovana Vítka, informoval Deník N. Co dalšího najdete ve čtvrtečních novinách, zjistíte v přehledu tisku Radiožurnálu.
Případ privatizace Mostecké uhelné se začne projednávat u Městského soudu v Praze. Obžaloba viní pětici bývalých manažerů firmy, že ji obelhali, když se vydávali za americké investory z fondu Appian.
Hlavní líčení je odloženo, protože se Městskému soudu v Praze nepodařilo obeslat všechny strany. Nedoručení obsílek se týká lidí, kteří mají vztah k zajištěnému majetku, sdělila mluvčí soudu.
Ve čtvrtečním tisku se třeba dočtete o platových rozdílech mezi muži a ženami v Česku, tématu se věnují Hospodářské noviny. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.