Někteří moderátoři americké televize Fox News vyjadřovali po posledních prezidentských volbách podporu nepravdivému příběhu o „ukradeném“ vítězství Donalda Trumpa, uznal šéf mediální skupiny Murdoch.
K úplnému převzetí evropského placeného televizního vysílání Sky dala v pátek souhlas Evropská komise. To nyní získá americká skupina mediálního magnáta Ruperta Murdocha 21st Century Fox. Za zbylé akcie zaplatí přes 360 miliard korun.
Dlouhodobě neziskový časopis National Geographic se přesune do sféry zisku. Většinový podíl v něm má nově americká mediální skupina 21st Century Fox. Ta kromě časopisu získala většinový podíl také v dalších mediálních aktivitách neziskové organizace National Geographic Society.
Dohru na sociálních sítích mají ve Spojeném království teroristické útoky v Paříži. Největší pozornost vzbudil sarkastický komentář spisovatelky J. K. Rowlingové na adresu mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Ten z odpovědnosti za krveprolití paušálně obvinil všechny muslimy. Posměch vyvolal i pseudo-expert na terorismus Steve Emerson, který označil Birmingham za muslimské město.
Britský premiér David Cameron bude 7 hodin vypovídat před Levesonovou komisí. Má jí vysvětlit své vazby na mediální impérium Ruperta Murdocha a hlavní aktéry novinového skandálu s ilegálními odposlechy celebrit.
Z vědomé lži obvinil mediálního magnáta Ruperta Murdocha bývalý britský ministerský předseda Gordon Brown. Ten svědčil před vyšetřovací komisí soudce Levesona, která se snaží rozmotat klubko vztahů mezi politickými špičkami v Británii a sdělovacími prostředky. Podle Browna se Murdoch snažil komisi svést na falešnou stopu.
Britský ministr kultury Jeremy Hunt dnes bude vypovídat před Levesonovou komisí. Ta vyšetřuje kauzu s odposlechy v rámci mediální skupiny Ruperta Murdocha. Právě Huntův úřad měl mít s koncernem blízké vztahy. A tato skutečnost by podle ostrovních médií mohla dát ministrově kariéře ve vládě stopku.
Bývalý britský ministerský předseda Tony Blair suverénně ustál vystoupení před vyšetřovací komisí soudce Levesona. Dokázal obhájit své vazby s Rupertem Murdochem a prohlásil, že se stali blízkými přáteli až poté, co Blair opustil premiérské křeslo.
Před komisí lorda Levesona v Londýně vypovídal tiskový magnát Rupert Murdoch. Komise vyšetřuje okolnosti nezákonných odposlechů a další etické záležitosti týkající se britského tisku. Murdoch vypovídal o svých kontaktech s premiérkou Margaret Thatcherovou a o tom, do jaké míry ovlivňoval noviny, které vlastní.
Bývalý předseda koncernu News International James Murdoch dnes před vyšetřovací komisí v Londýně znovu vysvětloval svou roli v kauze nezákonných odposlechů, které prováděla redakce nedělního listu News of the World. Zopakoval svá dřívější tvrzení, že o ničem nevěděl.
Na mediální koncern News International se snáší další masivní vlna žalob kvůli odposlechům mobilních telefonů. Jako první to uvedl deník Guardian. Na soud se s žalobami obrátily další celebrity, včetně fotbalové supestar Waynea Rooneyho. Celkový počet možných obětí odposlechů se vyšplhal na téměř 4800.
4:07
|Igor Maňour, Milan Kocourek, Veronika Sedláčková, Simona Bartošová|Zprávy ze světa
Syn mediálního magnáta Ruperta Murdocha James s okamžitou platností odstoupil z funkce předsedy britské televizní společnosti BskyB. Podle zasvěcených pozorovatelů se k tomu rozhodl ještě před zveřejněním kritické zprávy výboru britského parlamentu o nezákonných odposleších. Hodlá ale zůstat členem správní rady BskyB.
Mediální magnát Rupert Murdoch se nevzdává. Loni kvůli skandálu s odposlechy skončil jeho list News of the World, teď ho nahradí jiný bulvární nedělník – The Sun on Sunday. První číslo by mělo vyjít v Británii už tuto neděli.
Herec Jude Law, jeho bývalá manželka Sadie Frostová nebo fotbalista Ashley Cole dostanou od společnosti Ruperta Murdocha odškodné v řádu desetitisíců liber. Společnost News Group Newspapers přistoupila na vyplacení částek 19 obětem odposlechů pro bulvární nedělník News of the World.
Kauza ilegálních odposlechů telefonů redakcí nedělního listu News of the World opět hýbe Británií. Před parlamentním výborem v Londýně dnes znovu vypovídal předseda mediálního koncernu News International James Murdoch. Otázky mu kladli poslanci, kteří nebyli spokojeni s jeho prvním vystoupením v červenci.
Syn tiskového magnáta Ruperta Murdocha James bude dnes znovu vypovídat před parlamentním výborem pro kulturu, média a sport v Londýně. Poslanci budou chtít, aby upřesnil své výroky z minulé výpovědi v červenci o ilegálním odposlechu telefonů z popudu redakce nedělního listu News of the World.
Skandál kolem nezákonných odposlechů v Británii má další vývoj. Novinový koncern Ruperta Murdocha News International se teď nechal slyšet, že rodině zavražděné školačky Milly Dowlerové, která se stala středobodem skandálu o odposleších, nabízí značné odškodné.
Britský komik Jonathan May Bowles půjde za svou legrácku vůči Rupertu Murdochovi do vězení. Na tiskového magnáta vyklopil při slyšení před komisí britského parlamentu talíř plný holící pěny a podle soudkyně tak narušil důležité slyšení.
7:49
|Milan Kocourek, Pavla Hůlová, Ivan Kytka, Marika Táborská|Zprávy ze světa
Předseda koncernu News International James Murdoch ve své výpovědi v případu skandálních odposlechů údajně lhal. Toto obvinění proti Murdochovi vznesli dva bývalí zaměstnanci koncernu. Syn magnáta Ruperta Murdocha to ale odmítá. Parlamentní komise po něm přesto požaduje vysvětlení.
Problémy mediálního magnáta Ruperta Murdocha mohou mít velmi negativní dopad na obraz Izraele ve světě. Murdoch a jeho média totiž velmi často vyjadřovala silně proizraelské postoje a podle kritiků nedávala odpovídající prostor arabským názorům.
Aféra kolem tiskového koncernu Ruperta Murdocha se dotýká i Davida Camerona. Ten dnes kvůli tomu vystoupí v britském parlamentu. Britský premiér totiž čelí kritice za to, že udržoval s Murdochem i jeho manažery úzké vztahy. Do letošního ledna pak zaměstnával jako šéfa komunikace bývalého šéfredaktora bulvárního nedělníku News of the World, který právě kvůli skandálu kolem odposlechů z listu odešel v roce 2007.
Mediální magnát Rupert Murdoch vypovídal před výborem britského parlamentu. Od skandálu s nelegálními odposlechy se distancoval. Na úvod výslechu prohlásil, že nastal nejpokornější den v jeho životě. Přesto se za skandál necítil odpovědný.
Britský skandál s odposlechy dosáhl až na vlivného mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Odpoledne se má dostavit před výbor britského parlamentu kvůli nelegálním odposlechům známých osobností zaměstnanci jeho novin. Před poslance předstoupí i Murdochův syn James a bývalá šéfredaktorka bulvárního listu News of the World Rebekah Brooksová.
Den po odstoupení náčelníka londýnské policie Paula Stephensona rezignoval také jeho zástupce John Yates. Funkci složil kvůli nejasným kontaktům s bývalým zástupcem šéfredaktora listu News of the World Neilem Wallisem.
Britská policie propustila na kauci Rebeku Brooksovou, někdejší vlivnou členku mediální skupiny Ruperta Murdocha, zapletenou do aféry ilegálních odposlechů. Brooksovou zadrželi v Londýně v neděli; propuštěna byla po 12hodinovém výslechu.
Britská vláda odmítá, že by měla blízko k tiskovému magnátovi Rupertu Murdochovi. Britská média si totiž v souvislostí s kauzou nelegálních odposlechů všímají i premiéra Davida Camerona. Šéf britské diplomacie William Hague ale dal najevo, že ve stycích mezi vládními představiteli s činiteli Murdochovy společnosti nevidí nic divného.
Mediální magnát Rupert Murdoch se setkal s rodinou zavražděné třináctileté dívky Milly Dowlerové. Právě její případ do skandálů kolem nelegálních odposlechů přinesl zvrat. Nedělník News of the World přestal vycházet po 168 letech. Vaz mu zlomilo odhalení, že dával odposlouchávat celebrity, ale i oběti zločinů, nebo pozůstalé po vojácích padlých v Iráku a v Afghánistánu.
Ředitelka společnosti News International Rebekah Brooksová odstoupila ze svého postu. V minulosti byla také šéfredaktorkou listu News of the World, který zanikl minulou neděli kvůli nezákonným odposlechům.