Nečas dostal podmíněný trest 2,5 roku se zkušební dobou na čtyři roky a peněžitý trest milion korun. Boček má dvouletý podmíněný trest a musí zaplatit 300 000 korun.
Dědička rodu Dietrichsteinů Mercedes Dietrichsteinová uspěla u okresního soudu s požadavkem na vrácení rodinného hrobky v Mikulově na Břeclavsku. Město podává dovolání.
Vlajka na muzeu visela na znamení solidarity s Ukrajinou, kterou v roce 2022 napadla ruská vojska. Popelka však vyvěšení vlajky vnímal jako protiprávní projev podpory „fašistického režimu“.
Výrok Nejyššího soudu by mohl ovlivnit budoucí rozhodování justice v obdobných případech. Rozsudek v případu otčíma, který nezletilou dívku nutil k sexu, vzbudil kritiku a protesty.
V dovolání se advokát Petra Ročka pokusil zpochybnit samotný fakt, že by znalec vypracovával posudek. Dokument podle něj nesplňoval zákonem stanovené náležitosti. Na to ale soud nepřistoupil.
Feri v odvolání u Městského soudu v Praze dva ze skutků popřel, třetí označil za dobrovolný sex. Obvodnímu soudu vyčetl například to, že nepředvolal jím navržené svědky.
Ústavní soud se v půlce května zastal bývalého kriminalisty Josefa Polanského. Tomu soud nižší instance v minulosti zamítl žádost o obnovu případu bez toho, aby se Polanský mohl k věci vyjádřit.
Cibulka v žalobě tvrdil, že plošné shromažďování údajů zasahuje do práv na soukromí a informační sebeurčení a odporuje unijnímu právu i judikatuře Soudního dvora Evropské unie.
Nejvyšší soud obdržel dovolání v kauze takzvaných trafik. Podali je bývalý premiér Petr Nečas a někdejší náměstek zemědělství Roman Boček. Kauza přispěla před deseti lety k pádu Nečasovy vlády.
Ženě za vraždu hrozilo až 20 let vězení. Krajský soud v Olomouci jí vyměřil 18 let, verdikt potvrdil i vrchní soud. Podle rozsudku šlo o vraždu spáchanou zvlášť surovým způsobem na bezbranném dítěti.
Skála, Václavík a Kapal zpochybňovali v diskusi zveřejněné v létě 2020 to, že katyňský masakr spáchali Sověti. Svobodné rádio musí výrok odsuzujícího rozsudku zveřejnit na internetu.
Stížnost bude řešit Nejvyšší soud, který ale nemůže napadené rozhodnutí zrušit. Jeho výrok by však mohl ovlivnit budoucí rozhodování justice v obdobných případech.
Spor souvisí s kauzou podvodu, ve které figuroval i uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř. Rozhodnutí Nejvyššího soudu je dočasně zpřístupněné na úřední desce.
Velká část republikánských voličů akceptovala, že vítězství Trumpa v minulých volbách překazilo spiknutí demokratů. 15. ledna začnou republikánské primárky a očekává se, že Trump v Iowě zvítězí.
Spor mezi politiky vznikl v roce 2018 poté, co Andrej Babiš na schůzi Sněmovny před hlasováním o důvěře vládě nařkl Miroslava Kalouska, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.
Před týdnem Nejvyšší soud ve státě Colorado naopak Donalda Trumpa z primárek diskvalifikoval. Poslední slovo v této věci bude mít federální nejvyšší soud.
Soud významně navýšil odškodné zejména pro děti z rodiny, která se musela vystěhovat do Vlčic na Jesenicku. Dům byl kvůli absenci jakékoliv výbavy a jeho stavu neobyvatelný.
„Bez ohledu na podstatu věci soud administrativně pozastavuje platnost příkazu okresního soudu ze 7. prosince 2023,“ uvádí se podle agentury Reuters v rozhodnutí Nejvyššího soudu Texasu.
Volný tvrdil, že se kvůli léku ivermektin plánují vraždy pacientů. U hlavního líčení vinu odmítl. V závěrečné řeči prohlásil, že je nadále přesvědčen o pravdivosti informace.
„Toto je skutečná represe. V ruské LGBT komunitě panuje panika. Lidé naléhavě emigrují. Musíme se evakuovat z vlastní země, je to hrozné,“ řekl pro BBC Sergej Trošin.