Německý ministr obrany Boris Pistorius v současné době nevylučuje kandidaturu na kancléře. „Jediné, co mohu definitivně vyloučit, je, že se ještě stanu papežem,“ dodává.
Německá vládní koalice složená ze Scholzových sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) čelí v posledních dnech kritice i z vlastních řad.
Ruský prezident Vladimir Putin musí podle německého kancléře Olafa Scholze pochopit, že státy OSN jsou pevné ve svých postojích a hodnotách. Uvedl to na Valném shromáždění OSN v New Yorku.
Kancléř Olaf Scholz se dlouho bránil zaslání německých tanků Leopard. Své rozhodnutí ale musel přehodnotit. Změna nastala, až když to pro něj začal být vnitrokoaliční problém.
„Scholzovo rozhodnutí jet do Pekingu dokazuje, že Německo chce mít svou vlastní politiku vůči Číně a nechce se pohybovat jen v evropském rámci,“ popisuje Zuzana Lizcová.
Olaf Scholz není řečník, nemá ani velké charisma, jak se všichni v Karolinu mohli přesvědčit. Je nerozhodný. Německému kancléři zkrátka chybí vše k tomu, aby byl evropským lídrem.
Abbás prohlásil, že Izrael se za posledních 50 let dopustil vůči Palestincům padesáti holokaustů. Tato nehorázná slova vyžadovala rozhodnou odpověď od hostitele. Jenomže Scholz tak neučinil.
K válce na Ukrajině Schröder řekl, že Rusko i Západ se dopustily chyb, což ale Moskvu neopravňuje k tomu, aby na obranu svých bezpečnostních zájmů nasadila vojenské prostředky.
Západní země v minulosti usilovaly o to, aby Rusko bylo ze zasedání vyloučeno kvůli invazi na Ukrajinu. Zatím není jasné, zda se Vladimir Putin jednání zúčastní osobně nebo prostřednictvím videa.
Německá zahraniční politika potýká s problémy. Olaf Scholz jel nedávno na Ukrajinu, ale ne sám. Jako by nechtěl být výrazný. Nad tím, proč kancléř zůstává skrytý se zamýšlí Robert Schuster.
Němec arménského původu najel autem do davu. Okolnosti události nejsou přesně známy, vyšetřování ale vede oddělení vražd, nikoli ochrana státu, která má na starosti politicky motivované činy.