Pegasus je špionážní program vytvořený pro boj s terorismem, organizovaným zločinem a mezinárodním zločinem. Z toho důvodu dokáže mnohem víc než pouhé odposlouchávání.
Dohodu oznámil právník prince Harryho. Londýnský vrchní soud loni v prosinci rozhodl, že se Harry stal obětí odposlouchávání telefonu ze strany mediálního domu Mirror Group Newspaper.
„Poslouchej... za půl hodiny... bomba v Tescu, tak se na to připrav,“ šumí nahrávka. „Dřív bývaly i kratší. Toto je ještě poměrně dlouhá promluva,“ říká Luboš Voříšek z Kriminalistického ústavu.
Novela má také zpřesnit požadavky na fungování úřadu i jeho představitelů. Upravit má také ochranu identity oznamovatelů možného protisoutěžního jednání.
Vít Bárta měl dle tvrzení obžaloby požádat někdejšího zpravodajce BIS Jana Petržílka o nahrávky, které naznačovaly vliv podnikatele Romana Janouška na kroky hlavního města.
Michal Kolodziejczak upřesnil, že tajné služby ho měly odposlouchávat ve volebním roce 2019, kdy se Agrounie rozhodovala, jestli do voleb půjde jako politická strana.
Shodou okolností se právě Zadeh nejspíše stal součástí dalšího pochybení brněnského soudu. Ten povolil v roce 2018 odposlouchávání deseti výslechových cel ve vazební věznici v Brně-Bohunicích.
Právník a bývalý politik Roman Giertych nebo prokurátorka Ewa Wrzoseková jsou podle informací americké tiskové agentury a firmy Citizen Lab dalšími v seznamu kritiků vlád v mnoha zemích na světě.
Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek.
„Od počátku jsme tvrdili, že odposlechy byly zákonné a důvodné,“ poznamenal náměstek vrchního státního zástupce Pavel Komár. V době rozhodování o povolení odposlechů byly soudy místně příslušné.
Odposlechy Béma s lobbistou Romanem Janouškem, které naznačují Janouškův vliv na kroky hlavního města za Bémova vedení, zveřejnila v březnu 2012 Mladá fronta DNES.
„Dosavadní průběh vede k závěru, že pan Koudelka dlouhodobě porušuje zákon a zpravodajské prostředky BIS zneužívá ke shromažďování informací pro svoji osobní potřebu,“ stojí v prohlášení.
„Bylo také jasně řečeno, že ze strany předsedy vlády nebyl vyvíjen žádný nátlak, který by se týkal uvedených i jiných kauz,“ uvedl předseda sněmovní komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
„Už to, že by něco mělo unikat z BIS je závažné obvinění,“ řekl Radiožurnálu předseda komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Komise chce vyslechnout stanovisko ředitele BIS, jednat bude v utajeném režimu.
Případ se týká vynesení odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška, kteří se v nahrávkách oslovují „Mazánku“ a „Kolibříku“.
Vazebně stíhaný soudce Zdeněk Sovák a jeho známý měli podle policejního obvinění nabízet stavební firmě Metrostav, že za 50 milionů ovlivní odvolací rozsudek v jejich prospěch.
Ve spisu Krajského soudu v Brně byl přepis odposlechu důvěrné komunikace zařazen necelých pět měsíců. Obvodní soud pro Prahu 2 Zadehův nárok na satisfakci zamítl.
V Česku na podzim začne další speciální výcvik psů na rozeznání nakažených novým koronavirem, píše Mladá fronta Dnes. Více si přečtěte ve výběru médií, který pro vás sestavil Radiožurnál.
Policie zajistila na serverech podezřelá zařízení, která nyní prozkoumají znalci. Pokud se podezření potvrdí, mohlo by jít o jedno z největších ohrožení kybernetické bezpečnosti na Slovensku.
Nečas v rozhovoru pro server Česká justice.cz uvedl, že ho Šlachta na podzim 2010 požádal o schůzku. „Šlachta si tam řekl o pozici policejního prezidenta. Že má podporu od Víta Bárty,“ řekl Nečas.
Zjistily to německá televize ZDF, americký deník The Washington Post a švýcarská televize SRF, podle kterých Američané s Němci upravovali šifrovací stroje společnosti Crypto, kterou tajně vlastnili.
Ukrajinský premiér Oleksij Hončaruk ve vysílání televize Ukrajina 24 prohlásil, že jakékoli odposlouchávání jeho osobně či členů jeho kabinetu je hrozba národní bezpečnosti ukrajinského státu.
Loni provedl policejní Útvar zvláštních činností celkem pět a půl tisíce odposlechů. O odposlechu se ale dozvědělo jen 55 lidí, a to většinou po dlouhém naléhání.
„Územní plán? No, tak to jdu.“ Krátký citát z odposlechů telefonátů pražského primátora Béma, lobbisty Janouška a pár dalších osob s nimi propojených sice není důkazem...