Tajná operace ukrajinských služeb vedla podle Wall Street Journal ke zhoršení energetické krize v Evropě vyvolané o měsíce dřív ruskou agresí na Ukrajině
Izraelští vojenští potápěči v uplynulých dnech prozkoumávali mořské dno u Pásma Gazy. Našli střelné zbraně,výbušná zařízení, munici ale i gumové čluny, které již dříve potopilo izraelské námořnictví.
Egyptské korálové útesy jsou světovým unikátem. Na rozdíl od jiných útesů ve světě mají vysokou odolnost, která jim umožňuje adaptovat se na globální oteplování. Ohrožuje je ale masový turismus.
Když byl vrak starořecké lodi v roce 1900 objeven nikoho nejspíše nenapadlo, že jej budou archeologové zkoumat i více jak sto let později. Zrovna v nedávné době, ale odborníci vyzvedl nové objevy,
Derrian Dureya, potápěč americké pobřežní stráže, bojoval se silným větrem a proudy vody, než se z helikoptéry dostal k částečně potopenému černému autu, ve kterém byla šedesátiletá žena.
Neštěstí v zaplaveném dole se stalo v neděli po poledni, kdy se tři ze šesti potápěčů nevynořili. Účastnili se zdokonalovacího cvičení. O život přišli dva instruktoři a účastník kurzu.
Policie nalezla mrtvé lidi při akci, kdy pátrala po jiném sebevrahovi. Jeho tělo zatím v přehradě neobjevili, a pátrání tak pokračuje a není vyloučeno, že potápeči objeví i další oběti.
Oba muži byli nezvěstní od soboty. V jeskyni utonuli, protože zjevně ztratili orientaci a nemohli najít z jeskyně východ, uvedla řecká televize ERT s odvoláním na pobřežní stráž.
Devětatřicetiletý Wožniak-Starak patřil k nejznámějším polským celebritám, a to i díky manželství s populární televizní moderátorkou, bývalou modelkou.
Prvním úspěchem pátrací akce bylo, že záchranáři objevili všech třináct lidí hluboko v zatopené jeskyni. Druhý přišel ve chvíli, kdy je živé a zdravé dostali na povrch.
Jihokorejským potápěčům se v pondělí podařilo vytáhnout jedno tělo z potopené výletní lodě. Totožnost oběti zatím nebyla zveřejněna. Vyprošťovací práce dále komplikuje rozvodněný Dunaj.
Maďarská policie sice oznámila, že se sedm nalezených obětí lodního neštěstí na Dunaji podařilo na základě otisků prstů a fotografií identifikovat, dalších 21 lidí se ale pohřešuje.
Kolem 15. hodiny byl zásah ukončen, jelikož se muže nepodařilo vypátrat. V hledání již pokračuje pouze poříční oddělení policie, které monitoruje Vltavu.
Úřady až dosud místa nálezů lodních vraků pečlivě chránily kvůli obavám, že by je amatérští potápěči mohli poškodit. Nyní z nich chtějí vytvořit podvodní muzea.
Zbytky lodi z 16. století jsou podle ministerstva nejstarším vrakem, jaký se kdy v nizozemských vodách našel. Plavidlo bylo původně 30 metrů dlouhé a postaveno bylo zhruba v roce 1540.
Čeští policejní potápěči a pyrotechnici likvidují v Bosně i munici domácí výroby. „Člověk může potkat munici, o které toho tolik neví. Takže ta práce musí být velmi opatrná,“ popisuje jeden z nich.
Dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, kteří byli po devíti dnech záchranných akcí objeveni živí v jeskynním komplexu v Thajsku, podstoupí před evakuací až čtyřměsíční potápěčský výcvik.
Potápěči našli těla všech deseti původně nezvěstných amerických námořníků z posádky torpédoborce John McCain, který se minulé pondělí u Singapuru srazil s ropným tankerem.
Potápěči začali čistit pražské náplavky. Pod hladinou Vltavy nacházejí vedle odpadků staré loďky, utopené mobily nebo ztracené klíče. Zároveň kontrolují stav zdiva nábřeží. Remorkér s jeřábem a týmem potápěčů začal pracovat na Rašínově nábřeží u Jiráskova mostu.