Žákům mimo jiné tvrdila, že v Kyjevě se nic neděje. Když namítali, že ve zprávách České televize viděli hořící město, řekla jim, že veřejnoprávní televize je zaujatá.
Zdravotnické odbory a Česká lékařská komora ministrovi představily společné požadavky, mezi nimiž bylo i zrušení nového paragrafu zákoníku práce, který se týká přesčasové práce.
Kvůli nákaze přijímají zaměstnavatelé různá opatření. Radí svým zaměstnancům do postižených regionů nejezdit, nebo pak zůstat v preventivní karanténě. Jak se ale k tomu staví pracovní právo?
„Nabízí se jiné vhodné místo, což by splňovala například zmíněná pozice kurátora. Kdyby zaměstnavatel nabídl pouze to, s přehledem by to ustál,“ popisuje jeden z oslovených odborníků.
Brazilský pracovní soud vyšetřuje televizní společnost Olympic Broadcasting Services (OBS), která vysílala do světa přenosy olympijských i paralympijských her. Soud firmě obstavil veškerý majetek a účty této firmy. OBS teď nemůže odvézt své vybavení ze země.
Evropská komise potvrdila svůj návrh na změnu pravidel pro vysílání pracovníků do zahraničí. Udělala to i přes odpor Česka a dalších novějších zemí Evropské unie. Ve státech osmadvacítky působí jako takzvaní vyslaní pracovníci skoro dva miliony lidí. Podle Komise a řady států západní Evropy ale často představují nekalou konkurenci pro domácí zaměstnance.
Velká Británie řeší případ mladé recepční, která přišla o práci jen kvůli tomu, že odmítla nosit vysoké podpatky. Tvrdila, že by v nich devítihodinovou pracovní dobu nezvládla. Upozorňovala taky na to, že mužští kolegové na recepci vysoké podpatky nosit nemusejí.
Bývalá policistka Petra Lhotáková žaluje středočeskou policii kvůli údajné šikaně na pracovišti. Žádá omluvu policejního ředitele a odškodné sto tisíc korun. Věcí se dnes bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 5.
Česko čelí kritice za legislativu upravující vztah zaměstnavatelů a zaměstnanců. Evropský výbor pro sociální práva při Radě Evropy tvrdí, že Česká republika porušuje sociální chartu. Kritizuje, že v české legislativě nejsou dostatečně omezené přesčasy nebo za ně není zaručena náhrada. Další nedostatky se podle výboru týkají krátkých výpovědních lhůt, nízkého odchodného či obtížnosti svolat stávku při neúspěšném kolektivním vyjednávání.
1:45
|Petra Benešová, Kateřina Kozmová, Alina Holušová|Zprávy z domova
Stále více českých firem bojuje proti kuřákům. Když si chce člověk v práci odskočit na cigaretu, musí si nikotinovou pauzu napracovat, nebo mu zaměstnavatel zkrátí odměny. V některých firmách dokonce kuřácké přestávky monitoruje elektronický docházkový systém.
Možná i váš vánoční stromek bude zářit elektrickými svíčkami z Číny. Třeba i na něm budou dokonce viset ozdoby, vyrobené v čínských továrnách. Takové ozdoby a také hračky, které mohou děti pod stromkem najít, ale vznikají v továrnách s nelidskými podmínkami.
Ekonomičtí experti ODS, TOP 09 a Věcí veřejných chtějí změnit pracovní právo tak, aby bylo pružnější. Shodli se na tom, že budou usilovat o úpravu ve vymezení zaměstnávání na dobu určitou. Výpověď bez udání důvodu v dohodách nefiguruje.