Kvůli nedůstojným platovým podmínkám vyhlásily justiční odbory na 7. až 9. října stávku zaměstnanců soudů. K protestu se podle dosud přihlásilo 90 procent zaměstnanců okresních a obvodních soudů.
„Režim si je vědom toho, že i malé shromáždění může přerůst v masovou demonstraci. Chybí mu příznivci a pro udržení moci nezná jinou možnost než šíření strachu," vysvětluje Mahmúd Amiry-Moghaddam.
Lékaři sice po loňských protestech vydělávají více, ale pouze v osobním ohodnocení. Ministerstvo zdravotnictví prý neplní své závazky, chystají se proto znovu protestovat.
22. srpna 1969 schválilo předsednictvo Federálního shromáždění takzvaný obuškový zákon neboli Zákonné opatření o některých přechodných opatřeních nutných k upevnění a ochraně veřejného pořádku.
„Chceme zpátky naši zemi,“ skandovali protestující ultrapravice po celé zemi. Kdo stojí za největšími protesty posledních dvou dekád ve Spojeném království a co je podnítilo?
Do ulic Bratislavy v úterý vyšlo podle organizátorů protestů na 18 tisíc lidí, kteří vyjádřili nesouhlas s kroky ministrů Martiny Šimkovičové a Borise Suska.
„Bělorusové jsou zvyklí žít s vědomím, že pro jakoukoli pozitivní změnu je potřeba něco dělat a čekat. Nejen roky, ale i desetiletí,“ říká běloruský občanský aktivista Sjarhej Kastrama.
Britský soud ve středu poslal na tři roky do vězení muže obviněného z násilného výtržnictví a napadení za nynějších protimuslimských nepokojů v Southportu.
„Nechci se s nikým hádat, chci jen protestovat proti jasné nespravedlnosti vůči Rumunce, která plně ukázala svou cenu!“ napsal rumunský premiér Marcel Ciolacu na facebooku.
Srbská vláda nedávno podepsala s Evropskou unií memorandum o dodávkách strategického kovu, která má zajistit velkou část potřeb lithia pro evropský průmysl.
Hnutí Letzte Generation, které v posledních letech podniká podobné akce po celém Německu, na sociální síti X uvedlo, že středeční protest je součástí mezinárodní akce ve více než deseti zemích.
Kolaps způsobila porucha na Rostovské jaderné elektrárně a trvá už čtvrtým dnem. Potíže postihly také Rostovskou oblast, Krym, Dagestán, Stavropolský kraj a Kabardsko-balkarskou autonomní republiku.
Podle úřadů byly tento týden při střetech zraněny také tři stovky policistů. V Bangladéši platí celou sobotu zákaz vycházení, který úřady vyhlásily kvůli studentským demonstracím.
Vzhledem k předvolebním průzkumům favorizujícím Národní sdružení se původní protest proti vítězství krajní pravice ve Francii v podstatě změnil v nadšenou oslavu její porážky.
Evropské volby u nás měly rekordní účast, volilo 36 procent lidí. „Je to jen 36 procent ze všech možných voličů, ve sněmovních volbách pravidelně přichází přes 60 procent,“ říká analytik.
Tisíce žen opět demonstrovaly v největším brazilském městě Sao Paulu proti návrhu zákona, podle něhož by byl potrat od 22. týdne považován za vraždu, a to i v případě znásilnění.
Marine Le Penová, šéfka nacionalistického Národního shromáždění, se v sobotu ocitla v podobné situaci jako její otec před 22 lety. Také proti jeho možnému vítězství ve volbách Francie protestovala.
Dolní Lutyně podá námitky proti výstavbě gigafactory. Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jana Rafaje by stát měl lidem v obci nabídnout štědré kompenzace. Investici by ale promarnit neměl.
„Samozřejmě se chceme poměřovat s těmi vědecky nejvyvinutějšími zeměmi. A tam tedy opravdu nemůžeme konkurovat,“ říká předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová.
„V Jeruzalémě to nikdy není čistě zábava. Lidé mají dokonce trochu strach. Nikdo neví, co se semele. Je to protest. Demonstrujeme za své místo ve společnosti,“ říká jedna z účastnic pochodu.