Podle jejich závěrů jsou velbloudí reliéfy v Saúdské Arábii ještě starší než další významné starobylé památky, včetně komplexu menhirů a kamenných kruhů Stonehenge či pyramid v Gíze.
Soud se zabýval žalobou, která požadovala snesení reliéfu z kostela ve městě Wittenberg. Soud však žalobu odmítl s tím, že je pískovcová plastika ze 13. století součástí památky, a není tak urážlivá.
O záchranu díla velkého šest krát tři metry se vedení Proboštova marně snažilo několik měsíců. Nakonec ve spolupráci s obcí zasáhli muzejníci. Peníze na záchranu díla ale hledali obtížně.
Chloubou olomouckého Vlastivědného muzea se staly čtyři nově zrestaurované renesanční reliéfy ve foyeru budovy. V 19. století se našly v městském vodovodním potrubí, dnes se řadí k nejvýznamnějším památkám, které muzeum ve svém lapidáriu uchovává.
Dnes je to přesně rok, co v nedožitých 85 letech zemřel spisovatel Arnošt Lustig. U této příležitost se v podvečer sejdou v Hotelu U Rotta jeho příbuzní a přátelé a odhalí bronzový reliéf.