Hnutí ANO na severu Čech volby vyhrálo potřetí v řadě. Hejtmana bude mít podruhé. Dosavadní hejtman Jan Schiller se stal senátorem, na kandidátce do krajských voleb nebyl.
„Hnutí ANO navrhne kandidáta na hejtmana a dalších šest členů rady. ODS navrhne kandidáty na tři radní a hnutí Lepší sever navrhne kandidáta na jednoho člena rady,“ vysvětlil Richard Brabec z ANO.
Brabec připustil, že v oblastech nejvíc zasažených povodněmi nebyla volební účast dramaticky nižší než obvykle. Přesto ale pokládá uskutečnění voleb za hraniční rozhodnutí.
ANO se v Ústeckém kraji dohodlo na budoucí koalici s ODS a Lepším Severem. Kandidátem na hejtmana je místní lídr ANO Richard Brabec. Další podrobnosti zveřejní zástupci příští týden.
Ústecký kraj je spolu s Karlovarským částí Česka, které se daří nejméně. Jak vyplývá z analýzy, takřka celý spadá do pásma velmi vysoké destabilizující chudoby i socioekonomického znevýhodnění.
Hnutí ANO oznámilo, že vylučuje lídra své kandidátky v Ústeckém kraji Marka Hrabáče kvůli podezření z machinací s veřejnými zakázkami. Nahradí ho bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec.
Ministr životního prostředí Petr Hladík z KDU-ČSL je přesvědčený, že jeho návrh o povinném zálohování PET lahví a plechovek vláda schválí ještě do konce srpna. Proti jsou odpadářské firmy i řada obcí.
Od úterý se opět rozbíhá další kolo programu Nová zelená úsporám Light. Nízkopříjmové domácnosti v něm můžou opět žádat o dotace třeba na výměnu zdrojů vytápění nebo zateplení domu.
Můžeme se od fosilních paliv bez rizika odklonit do roku 2033, jak předpokládají ministři v energetické koncepci státu? Nebo bychom kvůli zhoršené bezpečnostní situaci v Evropě neměli tolik pospíchat?
„Cena splnila svůj hlavní porevoluční účel: sarkastickou formou zdůraznit osoby, které podporovaly, prosazovaly, či dokonce prováděly nějakou antiekologickou činnost,“ uvedly Děti Země.
Precheza patří do skupiny Agrofert, kterou do února 2017 vlastnil předseda hnutí ANO Andrej Babiš, kvůli zákonu o střetu zájmů pak své akcie vložil do svěřenských fondů.
Geuss své rozhodnutí opustit post ředitele inspekce oznámil přímo v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Podle něj prý bude z tohoto kroku spousta lidí nadšeno.
V nejbližších letech se bude Česká republika i další evropské země muset více spolehnout na fosilní paliva a především uhlí, aby nahradily ruský plyn, tvrdí exministr Brabec
Omezení výpovědní lhůty na pět let z původně prosazovaných 22 let, po kterou bude těžba v dole trvat, podle exministra Richarda Brabce (ANO) zhorší českou pozici pro případné další soudní řešení.
O post místopředsedy hnutí ANO usiluje bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec. Naopak kandidaturu nezvažuje dosavadní místopředsedkyně Jaroslava Pokorná Jermanová.
Za uplynulých sedm let ovlivňoval hospodaření země s odpady, zadržování vody v krajině nebo odklon Česka od uhlí. Vliv měl ale i na fungování České inspekce životního prostředí.
Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (za ANO) se jednádní zasekla na době výpovědní lhůty. Pro Českou republiku je nepřijatelné, aby Polsko mohlo smlouvu po dvou letech vypovědět.
„Česká strana se začala chovat zcela iracionálně. Týkalo se to očekávání, aby v dohodě byla klauzule, která by znemožňovala její vypovězení po mnoho let,“ řekl náměstek polského ministra zahraničí.
Částku měla Varšava vyplácet Evropské komisi od 20. září. Polská vláda i přes zákaz Evropského soudního dvora nadále trvá na tom, že důl u česko-polské hranice neuzavře.
Důl Turów u česko-polské hranice podle Česka mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Polská strana odmítá těžbu přerušit, navzdory předběžnému rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie.
Loňská otrava Bečvy odhalila nepřipravenost úřadů i nedostatečnou kontrolu toho, co do českých řek přitéká. Rybáři, ochránci přírody i politici proto začali volat po reformách.