V některých kauzách jsou již pravomocné rozsudky, ve většině z nich ale soudy buď rozdaly podmínky, nebo se jimi stále ještě i po letech zabývají. To se týká i kauzy Čapí hnízdo nebo ROP Severozápad.
Novák nesměl do zahraničí cestovat od roku 2017. Loni ale nižší soudy omezení částečně zmírnily, čímž Ústavní soud při odmítnutí Novákovy stížnosti také argumentoval.
Advokát podnikatele Daniela Ježka, jenž podle obžaloby byl spolu s Alexandrem Novákem hlavní aktér organizované zločinecké skupiny, svou řeč pronášel celé dopoledne.
Jako primátorka čelila Totter (dříve Řápková) kritice, že byznysu Nováka a jeho spolupracovníků jde na ruku. Firmám na něj napojeným město za jejího vedení velmi levně pronajímalo i prodávalo majetek.
Případ se týká rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Mezi obžalovanými jsou podnikatelé Alexandr Novák či Daniel Ježek a bývalí hejtmani Jana Vaňhová a Josef Novotný.
Vedle Šulce chce policie podle serveru Aktuálně.cz postavit před soud Petra Vráblíka, který byl Kušnierzovým předchůdcem ve funkci a měl se podle kriminalistů na manipulacích s konkurzem podílet.
O návrhu nyní rozhodne státní zástupce z pražského vrchního státního zastupitelství Tomáš Minx. Kauza se týká evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji.
Ministerstvo financí nepředložilo od loňského prosince k proplacení Evropské komisi projekty holdingu Agrofert za více než 161 milionů korun. Ze státní kasy ale peníze vyplaceny byly.
Pražský městský soud podmíněně propustil z vězení bývalého ředitele úřadu ROP Severozápad Petra Kušnierze. Ten si ve vězení odpykával souhrnný sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů.
Exšéf dotačního úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz zůstane za mřížemi. Městský soud v Praze minulý týden zrušil rozhodnutí, podle něhož mohl jít podmínečně na svobodu.
V kauze Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad byl podle České televize nově obviněn bývalý hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Ten však pochybení odmítá.
Obvodní soud pro Prahu 6 ve svém kladném rozhodnutí přihlédl k tomu, že se Kušnierz ve výkonu trestu chová řádně, už uhradil peněžitý trest a také byl už jednou na podmínku propuštěn
Z výboru Regionální rady soudržnosti Severozápad odstoupilo všech osm členů za Ústecký kraj. Vysvětlují to chybějícím společným postupem s kolegy z Karlovarského kraje ohledně financování projektů.
Soud podmíněně potrestal ústeckého exhejtmana Jiřího Šulce. Když předsedal výboru ROP Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi.
Nová sněmovna bude muset rozhodnout o vydání hned 4 zákonodárců: Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka z hnutí ANO, Martina Půty ze STAN a Bohuslava Svobody z ODS.
Ústecký krajský soud vrátil k došetření případ bývalých ředitelů úřadu ROP Severozápad Petra Kušnierze a Petra Vráblíka. Kauza bude spojena s aktuálním případem ovlivňování projektů v programu.
Teprve nedávno nastoupil bývalý šéf dotačního úřadu ROP Severozápad Petr Kušnierz podruhé do vězení, druhá část rozsáhlé dotační aféry však nekončí. Státní zástupce totiž podal dovolání.
Poslanec Josef Novotný obviněný v kauze ROP Severozápad se chystá se do protiútoku. Připravuje trestní oznámení proti spolupracujícímu obviněnému, exšéfovi dotačního úřadu Petru Kušnierzovi.
Majetek až za čtyři miliony korun zablokovala policie poslancům Jaroslavu Borkovi a Josefu Novotnému, kteří jsou stíháni v kauze ROP Severozápad. Škodu prozatím vyčíslila na 6,3 miliardy.
Předseda KSČM Vojtěch Filip podržel spolustraníka Jaroslava Borku stíhaného v kauze ROP. Filip věří v jeho očištění, a nevidí tak důvod, proč by nemohl vést volební kandidátku v Karlovarském kraji.
Více než měsíc poté, co sněmovna oba vydala ke stíhání, si zákonodárci převzali obvinění v kauze ROP Severozápad týkající se údajných machinací s evropskými dotacemi.