„Není to záležitost jednoho média, do kterého by nikdo nechodil, ale velmi výrazný a všeobecný trend,“ říká v pořadu Chyba systému moderátor Braňo Závodský.
Jde o další případ úmrtí v souvislosti s prací slovenských policistů. Před dvěma týdny policista na východním Slovensku podle obvinění ubil bezdomovce.
Za překvapující slovenský premiér Fico označil, jak rychle „některé země EU uvítaly militantní krok USA“. Podle něj to potvrzuje, že EU není schopna sama vyjádřit zásadní zahraničně-politické názory.
„Chtěla jsem zažít porod hodný 21. století. S respektujícím personálem, bez plesnivých stěn nebo společného pokoje,“ vysvětluje Jana, která své první dítě porodila v soukromé nemocnici v Borech.
„Přeji si, abychom vydrželi do roku 2027. Současně buďme realisty a připravujme se i na jiné alternativy politického vývoje na Slovensku, než jsou parlamentní volby v řádném termínu,“ řekl Fico.
„Dnes je Slovensko také dějištěm protivládního protestu. Opozice si řekla, že spojí 35. výročí revoluce se vzkazem vládě, že způsob, jakým řídí stát, není v pořádku,“ řekl Peter Bárdy.
Časopis Plus 7 Dní napsal, že zesnulým by měl být 46letý muž s psychickými problémy, který v roce 2009 nedaleko Žiliny zničil vzácnou mumii šlechtičny Žofie Bosniakové.
Jde o jeden z hlavních sporů mezi vládními stranami Hlas a SNS, premiér Robert Fico (Směr) ale říká, že nejde o jeho prioritu a že si spor mají vyřešit jeho koaliční partneři sami.
V případě porušení uvedeného zákazu bude moci škola mobilní telefon či jinou elektroniku žákovi dočasně odebrat. Podrobnosti by měly školy stanovit ve svých školních řádech.
Slovenský premiér Robert Fico patří k nejúspěšnějším a nejkontroverznějším politikům ve střední Evropě. „Fico má mimořádné vlohy pro politiku, bere to jako své životní poslání,“ hodnotí Marek Maďarič.
„Děkuji vám všem za profesionální práci. Vím, že to bylo velmi složité a náročné. Jsem rád, že všichni, kdo se podíleli na vyzvednutí Ondrova těla, jsou v pořádku,“ napsal český horolezec Holeček.
Robertu Ficovi se domácí situace vyhrotila natolik, že na čas ztratil v parlamentu většinu. Vzbouřenci odštěpení od koaliční SNS demonstrují svou sílu a Fico na oplátku hrozí nasazením tajných služeb.
Velvyslanec Baker označil za politováníhodné, že Fico souhlasil s rozhovorem s ruskou moderátorkou Olgou Skabajevovou, což je osoba, která figuruje na sankčním seznamu Británie a Evropské unie.
Česko na jaře přerušilo mezivládní konzultace se Slovenskem kvůli neshodám v zahraniční politice. „Na řadě je Česká republika, protože konzultace pozastavila,“ říká poslanec Směr-SD Kéry.
Fica doprovází osm ministrů a zástupci skoro 60 firem, nevzal s sebou však žádné novináře. Slovenská opozice dala v souvislosti s Ficovou cestou do Číny najevo obavy.
Nestabilitu ve slovenském parlamentu vyvolali tři poslanci kolem Rudolfa Huliaka původně zvoleni za Slovenskou národní stranu. Osamostatnili a požadují více práv v koalici.
Fico v ruské televizi mimo jiné prohlásil, že je připraven hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a považoval by za čest zúčastnit se příští rok v Moskvě oslav konce druhé světové války.
Rok Fica. Rok dlouhý, rok dramatický, rok plný změn. Skončily úřady, skončili šéfové a šéfky, skončí současná hymna a možná i jídelní lístky. Co teda začalo?
Vyslovení nedůvěry Šimkovičové podpořilo při hlasování 68 poslanců, proti Suskovi hlasovalo 67 zákonodárců. Ke schválení návrhů byl potřebný souhlas nadpoloviční většiny celé 150členné sněmovny,
„Pokud to bude potřeba, jsem bez váhání připraven s prezidentem Putinem mluvit,“ uvedl slovenský premiér Robert Fico. Úryvky z rozhovoru zveřejnila přední prokremelská moderátorka Olga Skabejevová.
„Lékaři mají historickou zkušenost, že dvakrát šli do výpovědí a vždycky dosáhli svého,“ popsal pro Radiožurnál redaktor denníku SME Jan Krempaský, který se dlouhodobě věnuje zdravotnictví.
Při dvou pokusech o zahájení hlasování o projednaných bodech se prostřednictvím hlasovacího zařízení přihlásilo shodně jen 75 místo potřebných alespoň 76 z celkového počtu 150 zákonodárců.