Kubánská vláda požádala poprvé o pomoc Světový potravinový program (WFP) kvůli prohlubujícímu se nedostatku potravin na ostrově. Tato žádost dokazuje, jak vážná je ekonomická krize na Kubě, píše BBC.
„Bezohledné nařízení Tálibánu, které zakazuje přístup na pracoviště zaměstnankyním organizací, vystavuje riziku miliony Afghánců, jejichž přežití závisí na humanitární pomoci,“ uvádí se v prohlášení.
Obě lodě už ze Sevastopolu vypluly. Podle monitorovací on-line služby MarineTraffic je cílem jedné z lodi libanoský Bejrút, druhá se stále nachází v Černém moři.
Důvodem je podle něj fakt, že ukrajinští farmáři, kteří produkují značné množství pšenice pro světový trh, nyní bojují proti ruským jednotkám. Už tak vysoké ceny potravin podle něj dále prudce rostou.
„Hodnocení potravinové bezpečnosti, které zveřejnil Světový potravinový program OSN, ukazuje, že 40 procent Tigrajců trpí po 15 měsících konfliktu extrémním nedostatkem jídla,“ stojí v prohlášení.
„Jestli bude život pořád tak hrozný jako teď, zabiju sebe i své děti,“ říká pro americký deník Afghánka, které hrozí, že kvůli nesplacení dluhu přijde o svou tříletou dceru.
Podle Světového potravinového programu trpí zhruba dva miliony dětí v Afghánistánu podvýživou. Zoufalou situaci navíc komplikuje skutečnost, že s ubývajícími financemi jsou nucené zavírat i nemocnice.
Světový potravinový program (WFP), který je organizací OSN, uvádí, že každoročně pomáhá asi 97 milionům lidí v 88 zemích. Každý devátý člověk na světě podle WFP nemá dostatek potravin.
Světový program pro výživu (WFP) již v oblasti poskytl okamžitou potravinovou pomoc více než 70 000 lidí prchajících ze syrských měst zasažených nejtvrdšími boji.
„Jestliže se nám nedostane ujištění, která žádáme, dojde k postupnému přerušení potravinové pomoci, nejspíš již na konci tohoto týdne,“ řekl šéf Světového programu pro výživu David Beasley.