Uvnitř budky byla uprostřed osazena záchodová mísa s dřevěným sklápěcím prkénkem. Klobouk nebo oděv si mohl návštěvník pověsit na subtilní věšák, který se dochoval do současnosti.
Republikánka Nancy Maceová argumentovala, že Sarah McBrideová „nepatří do ženských prostor, ženských koupelen. Tečka“. Demokratka uvedla, že není ve sněmovně proto, aby se handrkovala o záchody.
Jedna z uchazeček uvedla, že na toaletách hlídal dozor. „Všimla jsem si, že někteří lidé měli s sebou na záchodě tašky, což jsem nechápala, ale nikoho jsem podvádět neviděla,“ popsala pro iROZHLAS.cz.
Na toaletě v poslanecké sněmovně byl nalezen papírek se stopami kokainu a v předvolební atmosféře se nevýznamná aférka nafoukla do obřích rozměrů. Figurují v ní komické momenty a dávka pokrytectví.
Do protestů se zapojila také Ilana Roodekerková, která byla amsterodamskou zastupitelkou. „Jsou věci, kterých když si všimnete, už nepřestanete vnímat,“ říká politička.
Na tři tisíce kafí a antibiotik pro malou vesnici spotřebuje za dvoutýdenní Rallye Dakar tým pilota Martina Macíka. Ten nejčastěji dostává otázku, jak to závodníci mají s toaletou.
Nezisková organizace, kterou v 70. letech Pathak založil, vybudovala téměř milion 300 tisíc záchodů pro domácnosti a taky skoro 10 tisíc veřejných záchodů pro chudé.
Určitě znáte přísloví: Jiný kraj, jiný mrav. Platí to, i co se týče hygieny. Co přijde normální nám, je v jiných zemích bráno jako zvláštní a nás zase může na cestách do zahraničí dost věcí šokovat.
Jak se žije bez vody v kohoutku? Ve Slavjansku je jediné místo, kde voda teče od 9 do 13 hodin. Lidé si ji tady mohou nabrat, protože ve městě už není víc než tři týdny.
V tak dávné době si mohlo soukromou toaletu dovolit jenom velmi málo lidí a jenom ti nejbohatší. O tisíc let později učenci definovali bohatého člověka jako někoho, kdo může „mít záchod poblíž stolu“.
O problémech se sanitárním zařízením v ruském modulu Zvezda nejprve informoval kosmonaut Anatolij Ivanišin, který se na ISS nachází. Experti na Zemi odhadli, že v toaletě mohla vzniknout bublina.
Nákladní loď společnosti Northrop Grumman vynesla do vesmíru raketa Antares z kosmodromu Wallops v americké Virginii. Start vyšel až na druhý pokus, původní čtvrteční termín byl zrušen.
Nevyjela plošina v tramvaji, jedno kolo stojíš. S takovou překážkou se běžně setkávají lidé na vozíku. Svou zkušenost chtějí ostatním předat vtipným způsobem v nové stolní hře, kterou sami vymýšlí.
Zařízení se skládá z uzavřené kabinky, která je v principu vyhrazena ženám, a dvou otevřených míst s pisoáry pro pány. Z vnější strany je k dispozici také kohoutek s vodou.
Mezinárodní šachová federace mu zakázala hrát šachy na šest let, navíc nesmí působit jako trenér na mezinárodních akcích ani pracovat jako organizátor nebo rozhodčí. Zároveň přišel o titul velmistra.
V centru Brna funguje od tohoto týdne pět nových veřejných toalet zdarma. Místo města je provozují restauratéři nebo kavárníci. Radnice Brna-středu jim pak na provoz přispívá.
Nemít doma toaletu znamená krutost hraničící s týráním. Soud v indickém státě Rádžastán vyhověl ženě, která požádala o rozvod, protože její muž doma nepostavil záchod.
Sbírat můžete obaly od žvýkaček, známky či mince. S infiltrací virtuálního světa do našich životů se rozšiřují i sbírky nehmatatelné, které jejich majitelé opečovávají s nemenší úctou.
Není to tak dávno, co svět žasnul nad nápaditostí ruských organizátorů při olympijských hrách v Soči, kde mohli sportovci využít dvojitých záchodů v jediné kabince. Podobně k otázce hygieny přistoupili i organizátoři začínajícího mistrovství světa v plavání a problémy se svérázností Katařanů má v Dauhá i šest žen z českého plaveckého týmu.
Řeka Ganga je pro hinduisty posvátná. K jejím břehům chodí za modlitbami i koupelí. Kvůli znečištění je ale právě koupání v řece hazardem se zdravím. Indický premiér Nárendra Modi proto slíbil, že stav řeky zlepší.
Zkoušeli jste někdy v potu tváře shánět peníze na pořádání sportovních akcí pro děti? Pokud ano, určitě jste zjistili, že tato činnost je nejen záslužná, ale zároveň také krajně nevděčná, ne-li přímo beznadějná. O to cennější teď pro vás může být jeden atypický návod na úspěch, který nezištně dáváme k dispozici všem nadšencům.
Hygienici na Vysočině začali objíždět letní tábory. Na mušku si berou toalety, sprchy, ubytování dětí a letos dokonce i stromy. Právě ty kvůli podmáčené půdě hrozí na některých místech vývraty.
Tchajwan zavádí originální způsob, jak snížit odpad ze živočišných farem. Tajpej totiž v rámci úsilí za zlepšení životního prostředí začne cvičit prasata, aby se naučila chodit na zvláštní toalety. Dnes se na Tchajwanu chová 6,5 milionů prasat, podle odborníků se tak objem vypouštěných odpadních vod sníží minimálně o 50 procent.
Nejdelší frontu na WC se dnes Pražané pokusí vytvořit na Kampě. Během Světového dne vody chtějí organizátoři touto akcí ukázat na velký problém současného světa, kterým je nedostatek čisté vody a hygienických zařízení. Charitativní akce, kterou se pořadatelé pokoušejí o zápis do Guinessovy knihy rekordů, startuje v 15 hodin.
22. březen navrhla OSN v roce 1992 jako připomenutí toho, že ve světě víc jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody. Následkem nemocí způsobených pitím znečištěné vody umírá na světě podle některých odhadů víc než jeden a půl milionu dětí ročně. Podle předsedy představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací Františka Baráka je drtivá většina vody, která teče z kohoutků v Česku, vysoce kvalitní a nedostatek pitné vody u nás nehrozí.