Dva aktivisté z Greenpeace vylezli na balkon ministerstva průmyslu a obchodu. Zde umístili transparent „ministerstvo uhlí a smogu“. Přivolaná policie aktivisty zatkla a transparent odstranila.
Nejtransparentnější kampaň má podle Transparency International z devíti prezidentských kandidátů textař a podnikatel Michal Horáček. Nejméně průhledné je financování kampaně prezidenta Miloše Zemana.
Policie v Moskvě zadržela Aljochinovou, členku skupiny Pussy Riot. Aljochinová a po ní i další aktivisté protestovali v okolí někdejší budovy KGB v Moskvě proti zločinům bolševické tajné policie.
Obřím transparentem přes celou tribunu upozornili fanoušci fotbalového klubu Legia Varšava na 73. výročí varšavského povstání. Vytvořili obraz nacistického vojáka, který drží pistoli u hlavy chlapce.
Mezinárodní olympijský výbor chce zakročit proti politickým projevům a protestům diváků. V riodejaneirských hledištích se totiž objevily cedule s nápisy proti úřadujícímu brazilskému prezidentovi. Podle mluvčího organizátorů budou diváky s takovými vzkazy vyzývat, aby je schovali. Když to neudělají, budou prý „zdvořile odstraněni z hlediště“. Informaci přinesl brazilský deník Estado de São Paulo.
Na biatlonových závodech v Novém Městě na Moravě se nejspíše objeví transparenty v norštině. Diváci tak chtějí během světového poháru upozornit seveřany na kauzu odebrání dvou českých dětí jejich matce. Pořadatelé je ale mohou z Vysočina Areny v krajním případě vykázat.
Před cestou na olympijská sportoviště v Soči si lidé museli nechat schválit cizojazyčné transparenty, což stojí nemalé peníze. Zdá se však, že v praxi pořadatelé nápisům příliš pozornosti nevěnují. Jinak je tomu s maskami, jak se přesvědčil i populární český fanoušek „Fantomas“.
Život sportovního fanouška bývá těžký. Zvlášť když se s jeho koníčkem začne kamarádit úřední šiml. Kdo se chystá na zimní olympiádu do Soči a kdo si chce s sebou vzít nějaký transparent, kterým by mával v hledišti, čeká ho složité papírování a finanční výdaje.
Když koalice v únoru schválila nový a mnohem přísnější zákon o veřejných zakázkách, opozice jí vyčítala, že v něm několik věcí chybí. Třeba úplné vymýcení firem s anonymními akciemi. Anebo podmínka důsledného rozkrytí majetkových podílů vítězů a jejich subdodavatelů. Nyní se ukazuje, že připravit zákon umožňující svléknout firmy, nebude zase tak snadné.
Amsterdamské letiště Schiphol přichází s novinkou. Není ale určena pasažérům, ale těm, kteří čekají na jejich přílet. Nabízí jim totiž výrobu uvítacích transparentů. Samo letiště tvrdí, že je v tomto ohledu světovým průkopníkem.