Čtrnáct let vyhlíželi hráči postapokalyptickou akční střílečku S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. A konečně se dočkali. Čtvrtá videohra z populární série má po několika odkladech vyjít ve středu.
Rozšíření podpor audiovizuálnímu průmyslu přinese novela o audiovizi. Zvyšuje také zákonné limity pro státní filmové pobídky pro zahraniční i české produkce na natáčení v ČR.
Vývojáři Last Train Home vyzývají hráče, aby se vydali na „zoufalou misi do hlubin válkou zničené pustiny a nelítostné krajiny Sibiře“. Hra podle nich líčí zážitky československých legionářů.
Před 40 lety se mladý sovětský vědec Alexej Pažitnov nudil v práci ve výpočetním středisku sovětského výzkumného ústavu. Pro své matematické dovednosti našel nové uplatnění: sepsal počítačovou hru.
Fallout herního studia Bethesda poprvé vyšel před 27 lety a hráče přenesl do postapokalyptické budoucnosti roku 2157, kdy část lidstva žije po jaderné válce v obrovských podzemních bunkrech.
Technologii, kterou společnost Sensit! v křesle používá, se říká metahaptika. Jejím základem jsou zvukové frekvence, přičemž rozsah je větší, než kolik potřebuje ke slyšení lidské ucho.
Jednou z hlavních částí hry jsou strategické boje, kdy hráč s malou jednotkou deseti mužů musí čelit velké přesile. Aby se tedy dostal k potřebným zásobám, musí taktizovat.
Kromě filmů se věnoval i videoklipům, výstavám, virtuální realitě, počítačovým hrám a dalším žánrům. V pestrosti je jeho síla. Letos jsme viděli plné sály v dopoledních i pozdně večerních hodinách.
Na obvodní oddělení Plzeň-Slovany zavolal cizinec, který uvedl, že jeho kamarád zkolaboval během online hry. I přesto, že byl stovky kilometrů daleko, dokázal kamarádovi pomoci.
Ve hře jsou čtyři hlavní sektory a je na vás, do kterého se rozhodnete investovat – jestli vsadíte spíš na obnovitelnou energii, zaměříte se na vědu a rozvoj nebo půjdete cestou společenských změn.
Roky vývoje a nejistý výsledek. I takové otázky musí řešit čeští počítačový vývojáři Amanita Design, kteří připravují novou hru „Phonopolis“. Kulisy si pro ni nejdříve vyrobily z kartonu.
V Brně vznikl středoškolský obor zaměřený na herní design. Zájem o něj stále roste. Z kapacitních důvodů ale nemůže škola vzít všechny zájemce, vybírá mezi mladými schopnými programátory.
Ve snaze o jazykovou čistotu se na seznamu „zakázaných“ slov ocitl například pro-gamer (profesionální hráč) nebo cloud gaming (hraní her z cloudového úložiště).
Prostředí, ve kterém děti vyrůstají, hraje v otázce jejich agresivity zásadní roli. Pokud je láskyplné, dopady hraní videoher by měly být minimální. Ohroženější jsou děti s nekonzistentními rodiči.
Spojené státy americké, Rusko nebo Čína. I tam najdete fanoušky českých videoher. Naši vývojáři získali v posledních letech se svými interaktivními příběhy také řadu mezinárodních cen.
Plány na podporu herního průmyslu však zatím zůstávají na papíře. Dřív než v roce 2024 nebude možné peníze čerpat. Alespoň tak to zamýšlí ministerstvo kultury.
„Fond chce svou podporu rozšířit na seriály a videohry, protože to odpovídá současným trendům ve filmové a televizní tvorbě,“ tvrdí předseda Asociace producentů v audiovizi Vratislav Šlajer.
Super Mario 64 byla nejprodávanější videohra pro konzoli Nintendo 64. Stav videohry aukční síň označila za „za natolik dechberoucí, že na tom proděláváme“.
Fanoušci formule 1 se po zrušení úvodních sedmi Velkých cen sezony dočkají náhražky ve formě virtuálních závodů, kterých se zúčastní i skuteční piloti F1.
Pracovali na počítačích sestavených na koleni, přesto vytvořili stovky počítačových her. Československému hernímu kutilství se věnuje výzkumník Jaroslav Švelch.
Loni by se v herním průmyslu podle studie společnosti Newzoo mělo celosvětově protočit necelých 135 miliard dolarů, což je téměř jedenáctiprocentní meziroční nárůst.