Vyholenou hlavu měli policisté v Thajsku povinně od roku 2018. Jedni teď mají radost, že ušetří za holiče, jiní poukazují na to, že policie by potřebovala zásadnější reformy.
Vědci chtěli zjistit, co stálo za zdravotními problémy a ztrátou sluchu, kterými Beethoven trpěl. Příčinu hluchoty německého skladatele sice neodhalili, nicméně zjistili onemocnění poškozující játra.
Jedenáctiletý Daniel Tůma z Liberce si nechal narůst vlasy až po pás. Věděl, že jeho vlasy budou pomáhat. Rostly, aby se z nich stala paruka pro nemocné s alopecií, případně s rakovinou.
Tereza si nikdy nemyslela, že bude mít pleš dřív než její kluk. A už vůbec by ji nenapadlo, že blízké okolí i lidé na ulici jí budou vyjadřovat podporu v domnění, že si prochází chemoterapií.
Záběry pravděpodobného pachatele zveřejnila policie minulé úterý. Právě svědectví od lidí, kteří muže poznali, kriminalistům podle Křížové významně pomohlo.
Vědce ze dvou kalifornských univerzit, v San Diegu a v Berkeley, zajímalo, jak dopadnou při materiálových zkouškách pevnosti chlupy jiných savců. Zjistili, že čím tlustší chlup, tím spíš se zlomí.
„Snažili jsme se vytvořit prostředí, ve kterém vyrůstá vlasový folikul. K tomu jsme použili trojrozměrně vytištěné formy,“ popisuje profesorka z Kolumbijské univerzity Angela Christianová.
Vznikl před více než půl stoletím a pořád je aktuální. Příběh o lásce, svobodě a toleranci, který rozehrává muzikál Vlasy, v pátek v premiéře uvede pražské Divadlo Kalich.
Ve Venezuele přibývá žen, které si zkracují účes. Nejde ale o žádný módní trend. Mnozí Venezuelané se snaží prodejem vlasů vydělat na jídlo pro děti i na léky.
Pokud vás trápí pleš, můžete svůj problém levně vyřešit v tureckém Istanbulu. Ten se stává Mekkou transplantací vlasů. Měsíčně služby využije přes pět tisíc zahraničních klientů a stále přibývají.
Cirkus přitažený za vlasy dnes nabídne pražský festival Cirkopolis. V Paláci Akropolis budou vzduchem létat dvě finské akrobatky, zavěšené pouze za copy. V Česku se představí úplně poprvé.
Za dlouhý cop pár tisíc korun v peněžence. Byznys s vlasy v posledních letech kvete po celém světě. Kadeře se pak používají na prodloužení vlasů klientek, které naopak touží být dlouhovlasé, ale třeba i na výrobu paruk pro pacienty po onkologických onemocněních. Zvlášť ceněné jsou tak dětské vlásky.
Obchod s vlasy je v Číně rozvinutý a přináší řadě tamních firem zajímavé zisky. Poptávka je dokonce tak veliká, že nákupčí vyrážejí i do okolních zemí – Barmy či Vietnamu. Vlasy se nabízejí na trzích a jejich zpracování se věnují i farmáři – víc a víc jich lze místo na polích vidět v různých hangárech, kde lidské vlasy zpracovávají, například je barví.
Uvažujete o změně účesu? Letní krátký střih by se do horkých dnů určitě hodil. A na takové změně účesu můžete dokonce i vydělat. Pokud máte dlouhé vlasy, pak se vyplatí je prodat. Zájem o výkup vlasů stoupá. Redaktor Martin Karlík přišel do kadeřnického salonu zrovna ve chvíli, kdy vlasy prodávala celá rodina.
Nejhorší účes na fotbalovém šampionátu už neuvidíte, protože ho nosil na hlavě kamerunský obránce Rigobert Song. Jako nejhorší ocenili jeho světle melírované dready bloggeři.