Později byla všechna varování před tsunami zrušena s výjimkou prefektury Mijazaki. Silné otřesy narušily dopravní služby a zrušeno bylo několik místních letů.
Zemětřesení mělo sílu 6,0 stupně, epicentrum bylo u pobřeží prefektury Fukušima. Otřesy byly cítit i v Tokiu. Událost nastala jen den po ničivém zemětřesení u Tchaj-wanu.
Při pátrání po přeživších je nejdůležitějších prvních 72 hodin po zemětřesení, poté prudce klesá pravděpodobnost, že se ještě podaří najít někoho živého.
Záchranné práce komplikuje poškozená infrastruktura, odlehlost oblasti na severu poloostrova Noto a také zimní počasí; podle meteorologů je v neděli v regionu očekáván sníh.
Podle odborníků šance na záchranu přeživších po 72 hodinách od zemětřesení rapidně klesají. Situaci na místě komplikuje i poškozená infrastruktura a následné otřesy, které můžou způsobit sesuvy půdy.
Podle agentury Kjódó přesný rozsah škod ve městě Wadžima, které patří k nejhůře postiženým zemětřesením, není stále přesně známý. Ve městě Suzu je podle starosty poškozeno až 90 procent domů.
Podle všeho se srazilo letadlo společnosti Japan Airlines se strojem japonské pobřežní stráže. Ten mířil s pomocí do oblasti poloostrova Noto postiženého pondělním zemětřesením.
Dalších nejméně šestnáct lidí utrpělo vážná zranění. Počet mrtvých a zraněných pravděpodobně ještě poroste. Poničeny byly tisíce domů, automobilů a lodí.
Zemětřesení o síle 7,6 stupně zasáhlo střední Japonsko. Úřady po silném zemětřesení vydaly varování před tsunami, podle kterého by přívalová vlna mohla být až pět metrů vysoká.
Severovýchod Japonska v oblasti prefektury Fukušima zasáhlo silné zemětřesení, kvůli němuž místní úřady vyhlásily rovněž varování před vlnou tsunami. Zatím nejsou zprávy o obětech či zraněných.
Začátek odstraňování 566 palivových souborů ze skladovacího bazénu v reaktoru číslo tři byl plánován už na rok 2014, ale byl několikrát odložen mimo jiné kvůli stále vysoké radiaci v místě.
Západ Japonska zasáhlo zemětřesení o síle přes šest stupňů Richterovy škály. Nejméně tři lidé zemřeli a více než 200 osob je zraněných. Některé domácnosti zůstaly bez elektřiny.
Japonsko si připomnělo sedmé výročí živelní katastrofy. Tehdejší zemětřesení o síle devíti stupňů bylo největší v dějinách země. Následná tsunami poškodila jadernou elektrárnu Fukušima.
Tōkaidō, Tōhoku, Jōetsu. Názvy tras rychlovlaků, které se staly legendou. Rychlou a hlavně bezpečnou. Šinkanseny totiž v Japonsku jezdí už přes půl století a přepravily již deset miliard cestujících.
Po zemětřesení v Japonsku je 14 lidí lehce zraněných. Otřesy o síle 7,4 stupně zastavily rychlovlaky šinkanzen, ovlivnily i další vlakové spoje a řadu letů. Zemětřesení z noci na úterý zasáhlo oblast prefektury Fukušima.
Severovýchod hlavního japonského ostrova Honšú v úterý místního času (pondělí pozdě večer) zasáhlo silné zemětřesení o intenzitě 7,3 stupně. Oznámila to americká geologická služba USGS. V oblasti na pobřeží několik hodin platilo varování před přívalovou vlnou tsunami. Žádné oběti ani velké škody ale hlášeny nebyly.
Další zemětřesení zasáhlo oblast u japonského města Kumamoto na ostrově Kjúšú. Informuje o tom agentura Reuters. Otřesy půdy následovaly den poté, co si zemětřesení na jihozápadě Japonska vyžádalo devět mrtvých a kolem 800 zraněných.
Zemětřesení o síle 6,2 stupně dnes zasáhlo japonskou metropoli Tokio a jeho okolí. Zranění utrpělo 17 lidí. Žádné hmotné škody nebyly hlášeny. Epicentrum otřesů bylo zaznamenáno nedaleko Tokia, v hloubce 160 kilometrů pod mořem.
Východ Japonska zasáhlo zemětřesení. Jeho centrum se nacházelo pod mořem východně od Tokia. Podle japonských meteorologů mělo sílu pět a půl stupně a v Tokiu se kvůli němu rozhoupaly výškové budovy.
Zemětřesení o síle 7,6 stupně zasáhlo oblast ležící asi 350 kilometrů východně od japonského ostrova Honšú. Úřady varovaly region Fukušimy před nebezpečím přibližně metrové přívalové vlny tsunami.
Japonci si připomínají rok od ničivého zemětřesení a cunami, jedné z největších katastrof současných dějin země. Po celé zemi se už od včerejška konají pietní a vzpomínkové akce, památku obětí dnes lidé uctili minutou ticha a oficiálním smutečním obřadem.
11. března postihlo Japonsko zemětřesení o síle 9 stupňů Richterovy škály. Následná přívalová vlna pak z povrchu zemského smetla desítky obcí a zabila 20 tisíc lidí. Tsunami navíc zasáhla i atomovou elektrárnu ve Fukušimě a způsobila nejhorší jadernou havárii od Černobylu.