Bývalý účetní Okresního soudu v Lounech Josef Pelc, obžalovaný ze zpronevěry 16 milionů korun, prohlásil v pondělí u Krajského soudu v Ústí nad Labem vinu. Hrozí mu trest až deset let vězení.
Česká pošta podle mluvčího Matyáše Vitíka po zjištění těchto manipulací okamžitě vypověděla smlouvy na provozování všech 17 pošt Partner a podala trestní oznámení. Pošty jsou dočasně uzavřené.
Klienti advokátky Hany Sukové, která je stíhána za zpronevěru 153 milionů korun, podali trestní oznámení na Českou advokátní komoru. Tu obvinili z praní špinavých peněz a dalších trestných činů.
Spolu s Jakubem Ortínským obžaloba navrhuje tresty i pro Petra Šorfu, Martina Hromadu a Ortínského matku, která podle státního zástupce přijala soukromě od firmy nejméně 3,5 milionu korun.
Nové vedení Sokola avizovalo, že bude po starostce Haně Moučkové a jednateli Josefu Těšiteli požadovat náhradu škody. „Už jsem je o tom informoval,“ uvedl nový starosta Martin Chlumský.
„Ukradené miliony zvládneme. Největší obavy mám ale z odlivu sponzorů,“ svěřuje se místostarosta Sokola Dobřichovice Jiří Geisler. Největší prioritou podle něj nyní je zvládnout všesokolský slet.
„Jsem sokolem od svých osmi let a cvičitelé nás vždycky učili, že se nemáme bát přijímat odpovědnost,“ odpovídá Chlumský na otázku, zdali se bude o pozici řádného šéfa Sokola ucházet i v dubnu.
Muž podle serveru Česká justice působil ve funkci finančního účetního a měl na starost rozpočet i financování. Ministerstvo spravedlnosti už o případu ví.
Zaměstnanci ukrajinské zbrojní firmy společně s úředníky tamního ministerstva obrany zpronevěřili téměř 1,5 miliardy hřiven (takřka 910 milionů korun) určených na nákup 100 000 minometných granátů.
„Já toho, co se stalo, strašně litovala. Je to mé lidské pochybení. Já to chápu, ale i přesto jsem udělala takový kus práce,“ říkala v slzách Štěpánka Tichá, když v září opouštěla svoji kancelář.
Policie převzala ve středu na pražském letišti trestně stíhané člověka, který utekl do zahraničí. He to první případ, kdy Jižní Korea někoho vydala Česku k trestnímu stíhání.
Zpronevěr se v posledních třech letech podle komory dopustili tři nebo čtyři advokáti – a to ti, kteří pracovali pro realitní kanceláře a měli v nich na starosti stovky úschov.
Policie stíhá pražského advokáta Jaroslava Filipa za zpronevěru 50 milionů korun z advokátní úschovy. Kromě Filipa je v případu vyšetřován i někdejší vysoce postavený důstojník StB Josef Nevečeřal.
Vedení patentového úřadu bylo společně s úřednicí na ministerstvu hospodářství a vedoucím dobrovolnické organizace obviněno, že peníze určené na nákup vest převedlo na účet charitativního spolku.
Žena měla od ledna 2015 do března 2021 předkládat k proplacení padělané daňové doklady od různých subjektů a vyplacené peníze si nechávala. V případě odsouzení jí hrozí až osm let vězení.
Ze zpronevěry peněz na dopravu do Ria a přípravu týmu byli obviněni také bývalý generální sekretář Keňského olympijského výboru Francis Paul a tři úředníci z ministerstva sportu.
Třiasedmdesátiletý Angeo Becciu je podle agentury Reuters nejvýše postaveným vatikánským úředníkem obžalovaným z finančních trestných činů. Viněn je mimo jiné ze zpronevěry a zneužití úřadu.
Kirill Serebrennikov před třemi lety obvinili, že se svými spolupracovníky zpronevěřil miliony rublů. Podle vyšetřovatelů vykazovali neexistující náklady a nezákonně se obohatili.
Policie viní bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR Romana Berbra kromě ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy i ze zpronevěry. Co všechno o korupční aféře víme? Jak se k ní fotbal postaví?
Obří transakce 43leté směnárnice několik let procházely bez povšimnutí. Až kvůli její smrti se začali o finanční toky zajímat policisté z krajské hospodářské kriminálky.