V Ingušsku po bojůvkách 50 mrtvých
Téměř 50 mrtvých a na 60 zraněných si podle dosavadní bilance vyžádaly útoky na vládní úřady, policejní stanice a stanoviště pohraniční stráže v ruské autonomní Ingušské republice. Bojovníkům s granátomety a raketomety se večer podařilo obsadit ministerstvo vnitra v metropoli Nazrani. O život přišli ingušský ministr vnitra, jeho náměstek i ministr zdravotnictví. Ingušská policie odhaduje počet útočníků na 200. Ingušský prezident Murat Zjazikov vyhlásil od zítřka oficiální třídenní smutek.
Hlášeny jsou také útoky na policejní budovy na dalších místech v Ingušsku. Boje v Nazrani a dalších místech Ingušska potvrdili v noci i v úřadu prezidenta autonomní republiky. Označili je navíc za vážné. Akce jsou připisovány čečenským separatistům. Jejich aktivity v regionech sousedících s Čečenskem jsou velmi časté. Podle ruských médií vtrhlo v noci do Ingušska hned několik ozbrojených skupin. Televize NTV tvrdí, že bojovníci zabrali i jedno ze stanovišť policie na cestě do Nazraně.
Identitu ozbrojenců se zatím nepodařilo zjistit, někteří z nich podle svědků provolávali heslo "Bůh je veliký", jak mívají ve zvyku islámem ovlivnění povstalci ze sousedního Čečenska. "Hovoří se o čečenských mudžahidech," potvrdil šéf kavkazské mise Člověka v tísni Petr Hulec. "Podle ruských sdělovacích prostředků za celou akcí stojí Šamil Basajev a jeho ozbrojenci. Podle nepotvrzených informací se akce zúčastnil i sám Šamil Basajev. Čečenští bojovíci byli dlouhá léta zatlačení do horských oblastí Čečny a snaží se nyní získat svoji moc zpět. V žádném případě se ale nejedná o spojení s Ingušskem a tudíž vytvoření republiky Ičkérie." Do Nazraně už směřují tisíce příslušníků ruských protiteroristických jednotek ze Severní Osetie.
V ingušské Nazrani mají svou centrálu pro severní Kavkaz, zejména pro Čečensko, také světové humanitární organizace, mezi nimi i společnost Člověk v tísni a česká Charitas. Češi jsou v pořádku. "Všichni čeští pracovníci z humanitárních agentur Člověk v tísni a doufám i Charitas jsou v pořádku. V noci v Ingušsku proběhly velké boje, ale nás, naší práce, ani pohybu po Ingušsku se to nedotklo. Máme zákaz vycházení, naše zaměstnance jsme nechali doma a pro nás to znamená zůstat na místě a nepohybovat se."
Boje občanské války v Čečensku se sporadicky přenášejí i do sousedního Ingušska. Poslední větší střety se tam odehrály v říjnu 2002, kdy skupina radikálů napadla ruské jednotky a zabila 17 jejich členů.