Pocit naděje v postižených oblastech Číny střídá marnost
Čína zintenzivňuje záchranné práce, naděje na přežití zasypaných lidí se ale snižuje. Zemětřesení v provincii Sečuán si dosud vyžádalo na 15 tisíc obětí. Celkový počet však zřejmě přesáhne 50 tisíc. Peking proto rozhodl o nasazení dalších vojáků i vrtulníků. V postižené oblasti se nachází i jaderné výzkumné středisko, únik radioaktivních látek ale podle Číny nehrozí.
Vojáci se snaží zprovoznit komunikace vedoucí do nejpostiženějších obcí odstřelováním horniny a skal, které cesty zasypaly. Armádní vrtulníky pak samotným obyvatelům shazují humanitární pomoc ze vzduchu. Jídla je zatím dostatek, chybí však pitná voda. Problémy způsobují i špatné hygienické podmínky vzhledem k malému počtu provizorních sociálních zařízení.
V zasažených obcích pak pocit naděje, že budou vyproštěni další živí lidé, hlavně žáci a studenti ze zřícených škol, pomalu střídá marnost a zármutek. Márnice jsou přeplněné a například ve městě Tuťiang-jen museli pro rodiče zabitých dětí vytvořit pořadníky. V první skupině jsou rodiče dětí, kterým byly maximálně tři roky, v druhé šest let.
Do blízkosti epicentra míří těžká technika. Policie kvůli tomu uzavřela dálnici z metropole provincie Sečuán do města Tuťian-jen. V tomto šesti set tisícovém městě, jehož obyvatelé nyní prakticky všichni nyní přežívají na ulici, protože většina budov byla poničena, či mají narušenou statiku, také armáda vybudovala základny pro vrtulníky dopravující pomoc do obcí v blízkosti epicentra.