Špatné počasí ani kolony už pozdní příchod do práce neomlouvají, rozhodl soud

Zaměstnanci, kteří uvíznou na cestě do práce například kvůli počasí a nepřijedou včas, mohou dostat výpověď. Potvrdil to Nejvyšší soud, podle něhož se lidé musejí do zaměstnání dostat všemi dostupnými prostředky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Jablonci nad Nisou vyhlásili kvůli sněhu první kalamitní stupeň

V Jablonci nad Nisou vyhlásili kvůli sněhu první kalamitní stupeň | Zdroj: ČTK

Soud řešil spor mezi firmou a jejím zaměstnancem, který dojížděl do práce z Třebíčska na Vysočinu.

Zaměstnavatel mu však těsně před sněhovou kalamitou vzal služební auto a muž se nemohl do zaměstnání dostat. Soudce po deseti letech rozhodl ve prospěch firmy a potvrdil tak, že výpověď pro muže skutečně platí.

Mnohem častější jsou však případy, kdy lidé vymýšlejí pro svůj pozdní příchod nejrůznější výmluvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejčastější výmluvy pro pozdní příchod do práce shrnul redaktor Nikola Bojčev

Nejčastější je výmluva na rozbité auto, na jehož opravu nemá zaměstnanec peníze. Výmluva je to sice jednoduchá, ale často poměrně účinná.

Navíc naznačuje zaměstnavateli, že by mohl pracovníkovi přidat, protože nemá ani na bezpečný provoz auta.

Server Careerbuilder před časem udělal průzkum právě na toto téma a sestavil žebříček dvanácti výmluv, které překročily všechny hranice. Mezi nejkurióznější z nich patřily:

Měl jsem vypnuté topení, musel jsem proto zůstat doma, abych zahřál svého hada. Můj syn mě zavřel do kufru auta. Můj levý ukazatel směru nefungoval, musel jsem proto dojet do práce jen pomocí zatáčení doprava.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme