Souboj o Vršovice ovládla Slavia, vyhrála v Ďolíčku. Sešívaní vedou ligu před Spartou o tři body

Fotbalisté Slavie v 10. kole první ligy zvítězili ve vršovickém derby 4:0 na hřišti Bohemians 1905 a vedou tabulku o tři body před Spartou, která v pátek překvapivě nestačila doma 2:3 na Olomouc a s níž se utkají za týden v Edenu. Hosty poslal v Ďolíčku do vedení ve 14. minutě El Hadji Malick Diouf, na kterého záhy navázal Tomáš Chorý. V 34. minutě si dal vlastní gól domácí stoper Ondřej Petrák a skóre uzavřel v 52. minutě Christos Zafeiris.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie se radují ze vstřeleného gólu v duelu proti Bohemians

Fotbalisté Slavie se radují ze vstřeleného gólu v duelu proti Bohemians | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Slavia v lize porazila Bohemians poosmé v řadě, s vršovickým rivalem prohrála jediný z posledních 21 vzájemných ligových zápasů. Úřadující vicemistři jsou posledním týmem, který v sezoně nejvyšší soutěže neprohrál. „Klokani“ nenavázali na středeční postup v poháru přes třetiligové Brozany a v lize nevyhráli počtvrté za sebou. V tabulce jsou dvanáctí.

Nekonečné čekání Budějovic na výhru trvá. Jihočeši prohráli v Ostravě 1:2, Plzeň s Boleslaví jen remizovala

Kouč Slavie Trpišovský udělal oproti středeční výhře v Evropské lize na hřišti Ludogorce Razgrad pouze dvě změny v základní sestavě. Poprvé po svém nedávném návratu do klubu nastoupil od začátku Lingr, jenž ve 13. minutě nevyužil hlavou první velkou šanci duelu. O minutu později už ale slavil, když Diouf poslal odražený míč z voleje přesně ke vzdálenější tyči. Senegalský levý bek dal pátý gól v ligovém ročníku, v tabulce kanonýrů je lepší pouze olomoucký Kliment s devíti zásahy.

V 16. minutě Diouf obešel na levé straně Matouška, připravil pozici Provodovi a jeho střílenou nabídku před bránu usměrnil do sítě patičkou Chorý. Reprezentační útočník navázal na penaltovou trefu z minulého kola proti svému bývalému klubu Plzni, v ligové sezoně má na kontě tři góly.

Zmar „Klokanů“ dokonal Petrákův vlastní gól z 34. minuty. Odchovanec Slavie si při snaze o odkop Lingrova přízemního centru trefil stojnou nohou a od ní se míč odrazil za Frühwaldova záda.

Jistý výkon Sešívaných

Domácí kouč Veselý zareagoval o poločase dvojitým střídáním, obraz hry se ale nezměnil a v 52. minutě jeho tým inkasoval počtvrté. Provod po individuální akci vybídl před bránou ke skórování Zafeirise, který si snadno připsal druhý gól v ligovém ročníku.

Slavia inkasovala v úvodních devíti kolech pouze jednou, což je rekord, a i v neděli potvrzovala pozici nejlepší defenzivy soutěže. Dvacátou brankou v ročníku se navíc dotáhla na vedoucí Spartu i v ofenzivní statistice. Bilanci mohl ještě vylepšit v 67. minutě Lingr, ve vyložené šanci ale přestřelil.

Závěrečných 20 minut utkání se za rozhodnutého stavu pouze dohrávalo. Slavia v lize neprohrála pošestnácté v řadě a v Ďolíčku zvítězila počtvrté za sebou, teprve podruhé v historii samostatné ligy o čtyři góly. „Klokani“ doma nebodovali poslední tři zápasy v nejvyšší soutěži.

Tabulka fotbalové ligy 2024/2025 (PLATNÉ K 30. 9. 2024)