Pastrňák čtvrtým gólem v řadě pomohl Bostonu porazit Tampu a jeho tým vládne Východní konferenci

Nejlepší český střelec v NHL David Pastrňák skóroval počtvrté v řadě a díky gólu, asistenci a rvačce ve čtvrtečním zápase proti Tampě Bay dosáhl prvního hattricku Gordieho Howea v kariéře. Havířovský rodák se navíc dočkal ocenění pro třetí hvězdu večera. Hokejisté Bostonu vyhráli 4:2 a posunuli se před Lightning nejen do čela Atlantické divize, ale zároveň i Východní konference.

Boston Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Bostonu David Pastrňák

David Pastrňák. | Zdroj: Reuters

První třetina pomalu směřovala k bezbrankovému stavu, ale Bruins v poslední minutě dvakrát udeřili. Nejprve se trefil střední útočník Tim Schaller a 32 vteřin po něm v početní výhodě Pastrňák, který z levého kruhu vyslal přihrávku před branku na Ryana Donata, ale obránce Tampy Ryan McDonagh ji nešťastně usměrnil do sítě. Pastrňák zaznamenal 32. gól v sezoně a jen dva zásahy mu chybí do vyrovnání osobního maxima z minulého ročníku.

Síň slávy českého hokeje otevřela výstavu ke 100 letům NHL. Exponáty dodali i Hašek nebo Pouzar

Na začátku druhé části snížil po pěkné přesilovkové akci centr J.T. Miller. V 47. minutě se hosté znovu prosadili, ale kvůli nedovolenému bránění brankáři Tuuku Raskovi rozhodčí gól neuznali. Vzápětí svedl Pastrňák pěstní souboj s obráncem Danem Girardim.

V 52. minutě vyšachovali bek Torey Krug a útočníci Brad Marchand s Patricem Bergeronem při hře čtyři na čtyři defenzivu Lightning a posledně jmenovaný prvním zásahem od návratu po zranění vrátil Bostonu dvoubrankový náskok. Zadák Victor Hedman floridský celek přiblížil znovu na dostřel, ale v závěrečné minutě zpečetil triumf domácích do odkryté branky při power play Tampy Marchand po přihrávkách Bergerona a Pastrňáka.

Bruins bodovali v sedmém duelu po sobě, Lightning naopak třikrát v řadě neuspěli. Jednadvacetiletý Pastrňák si v 76 zápasech připsal stejný počet bodů (32+44) a na nejproduktivnějšího Čecha v soutěži Jakuba Voráčka ztrácí čtyř body. Forvard Philadelphie ale odehrál dvě utkání navíc.

NHL:
Boston - Tampa Bay 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 20. Schaller, 20. Pastrňák, 52. Bergeron, 60. Marchand (Pastrňák) - 22. J.T. Miller, 54. Hedman. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. T. Rask, 2. Bergeron, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Buffalo - Detroit 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Branky: 4. Eichel, 8. R. O'Reilly, 45. Rodrigues - 8. Larkin, 26. Helm, 37. A. Mantha, 42. Athanasiou, 51. DeKeyser, 57. Svečnikov. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.493. Hvězdy utkání: 1. Larkin, 2. Svečnikov, 3. A. Mantha (všichni Detroit).

New Jersey - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. Palmieri, 35. T. Hall, 46. Coleman - 13. Sheary, 27. Letang, 52. Hörnqvist, 61. Crosby. Střely na branku: 31:35. Diváci: 16.514. Hvězdy utkání: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. T. Hall (New Jersey), 3. Dumoulin (Pittsburgh).

Ottawa - Florida 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 22. a 65. Pageau, 41. Pääjärvi - 26. Ekblad, 27. Dadonov. Střely na branku: 30:26. Diváci: 15.095. Hvězdy utkání: 1. Pageau, 2. E. Karlsson, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

Minnesota - Dallas 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 29. a 60. Parise, 17. Mikael Granlund, 28. Dumba, 40. Zucker - 3. Jamie Benn, 30. D. Shore. Střely na branku: 22:31. Diváci: 19.350. Hvězdy utkání: 1. Mikael Granlund, 2. Dumba, 3. Parise (všichni Minnesota).

Chicago - Winnipeg 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 25. a 32. Jurčo, 4. P. Kane, 18. Saad, 38. E. Gustafsson, 43. DeBrincat - 35. Little, 39. Scheifele. Střely na branku: 42:34. Diváci: 21.839. Hvězdy utkání: 1. Foster, 2. Jurčo, 3. Seabrook (všichni Chicago).

Calgary - Columbus 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Stewart - 13., 24. a 56. Dubois, 3. Hännikäinen, 51. Nutivaara. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.967. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij, 2. Dubois, 3. Panarin (všichni Columbus)

Nashville - San Jose 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Turris, 11. Arvidsson, 31. C. Smith, 51. R. Ellis, 60. Bonino - 7. Couture, 13. Dillon, 46. Boedker. Střely na branku: 32:42. Diváci: 17.543. Hvězdy utkání: 1. Arvidsson, 2. R. Ellis, 3. Saros (všichni Nashville).

Los Angeles - Arizona 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 20., 32. a 56. Carter, 60. Kopitar - 13. Connauton, 26. Domi. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Carter (Los Angeles), 2. Domi (Arizona), 3. D. Brown (Los Angeles).

Vancouver - Edmonton 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 36. Gagner, 43. D. Pouliot - 12. McDavid. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17.833. Hvězdy utkání: 1. Markström (Vancouver), 2. McDavid (Edmonton), 3. D. Pouliot (Vancouver).