Rangers poprvé prohráli, za Buffalo skóroval Kotalík

Hokejisté New York Rangers vyšli v nové sezóně NHL poprvé bodově naprázdno. První prohru jim na vlastním ledě připravili hráči Buffala, kteří v Madison Square Garden vyhráli 3:1. Gólem se na vítězství Sabres podílel český útočník Aleš Kotalík.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

O úspěch Sabres se zasloužila opět kvalitní defenziva, která i ve třetím utkání sezony inkasovala jedinou branku. V ofenzivě se pak mohou Sabres spolehnout na duo Aleš Kotalík, Thomas Vanek. Český útočník se gólově prosadil ve třetím utkání za sebou, když vyrovnal na 1:1. Rakouská hvězda pak dvěma góly rozhodla o výhře Buffala a s pěti brankami vede tabulku střelců. V dresu Rangers nastoupil poprvé od zápasů v Praze český útočník Petr Průcha, na jediné brance týmu se asistencí podílel Michal Rozsíval.

Dva body za gól a asistenci si připsal Martin Havlát. I díky němu porazilo Chicago Phoenix 4:1 a dočkalo se první letošní výhry. Český útočník byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Velký podíl na vítězství Chicaga měl i brankář Nikolaj Chabibulin, který v první třetině předvedl několik výborných zákroků a i přes inkasovaný gól držel nejtěsnější stav.

Hokejisté Bostonu nemají na Montreal dobré vzpomínky. Loni je Canadiens vyřadil z bojů o Stanley Cup, teď s nimi Bruins prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Ve vzájemných zápasech tak zaznamenali už třináctou prohru v řadě v základní části. Canadiens hráli první domácí utkání a na konci první třetiny se během tří minut dostali do tříbrankového vedení po trefách Kovaljova, Koiva a Lapierra. Hosté se ale nevzdali a do konce třetí třetiny stihli vyrovnat. Gól a asistenci si připsal útočník Bostonu David Krejčí. Dvakrát skóroval Marc Savard, když vyrovnal v závěrečné minutě. Při samostatných nájezdech uspěl pouze domácí Alex Tanguay.

Parádní večer zažil útočník Dallasu Fabian Brunnström. Hned při svém debutu v NHL zaznamenal hattrick, čímž vyrovnal rekord soutěže. I díky němu porazili Stars Nashville 6:4. Predátorům nepomohly ani góly Radka Bonka a Martina Erata. Nerozhodný stav 4:4 vydržel do 57. minuty, kdy dal vítěznou branku právě Brunnström.

Čtvrtou prohru za sebou utrpěli hokejisté Anaheimu. Na domácím ledě podlehli Edmontonu 2:3. Na rozhodující gól přihrál Lubomíru Višňovskému Aleš Hemský.

New York Rangers - Buffalo 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 7. Gomez (Rozsíval) - 33. a 42. Vanek, 26. Kotalík. Střely na branku: 20:19. Diváci: 18.200

Montreal - Boston 4:3 po sam. nájezdech (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 16. Kovaljov (Plekanec), 17. S. Koivu, 19. Lapierre, rozhodující nájezd Tanguay - 48. a 60. Savard (u první Krejčí), 28. Krejčí. Střely na branku: 28:34. Diváci: 21.273

Chicago - Phoenix 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 32. Havlát, 40. Sharp, 42. Fraser, 53. Campbell (Havlát) - 25. Mueller. Střely na branku: 30:30. Diváci: 20.522

Dallas - Nashville 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)

Branky: 32., 35. a 57. Brunnström, 21. a 60. Modano, 20. Robidas - 24. Bonk (Erat), 30. Hornqvist, 34. R. Suter, 51. Erat. Střely na branku: 28:19. Diváci: 16.899

Anaheim - Edmonton 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 7. Huskins, 25. R. Niedermayer - 5. Horcoff, 39. Souray, 43. Višňovský (Hemský). Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.604