Barcelona snížila náskok Realu v Primera División na sedm bodů

Fotbalisté Barcelony stáhli ve španělské lize náskok vedoucího Realu Madrid na sedm bodů, když porazili Gijón 3:1. Real ale dnes čeká dohrávka kola s Espaňolem, ve které je favoritem.

Andrés Iniesta se snaží proniknout mezi hráči Gijónu v Primera División

Andrés Iniesta se snaží proniknout mezi hráči Gijónu v Primera División | Zdroj: Reuters

Trenér Barcelony Pep Guardiola se musel v utkání proti Gijónu obejít bez vykartovaného útočníka Lionela Messiho, odpočívat nechal i stopera Carlose Puyola a útočníka Alexise Sáncheze.

Na první branku se čekalo poměrně dlouho, až do samotného závěru prvního poločasu, když Adriano nachystal gólovou šanci pro Andrése Iniestu a ten neváhal.

Vstup do druhého poločasu se ale Barceloně hrubě nevydařil, když byl po faulu vyloučen Gerard Piqué. Hostující tým se herně zvedl, dvakrát vystřídal a vzápětí David Barral vyrovnal.

Dlouho to vypadalo, že výsledek 1:1 bude konečný, jedenáct minut před koncem ale střelou zdálky skóroval Seydou Keita. Minutu před koncem dal výsledku konečnou podobu Xavi.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Getafe - Málaga 1:3 (42. Castro - 57. Eliseu, 82. Toulalan, 90.+2 Cazorla), Mallorca - Pamplona 1:1 (71. Nsue - 45.+1 Cejudo), Vallecano - Santander 4:2 (45. a 64. Michu, 67. Tamudo, 72. Piti - 9. Torrejón, 28. Colsa), FC Barcelona - Gijón 3:1 (42. Iniesta, 79. Keita, 89. Xavi - 49. Barral), FC Sevilla - Atlético Madrid 1:1 (53. Baba - 9. Salvio).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít