Fotbalová lvíčata porazila v přípravě Slovensko dvěma góly Wágnera

Česká fotbalová reprezentace do 21 let přípravný duel na Slovensku zvládla a radovala se z vítězství 2:1. Dvakrát se trefil plzeňský Wágner a parta kolem trenéra Dovalila vyhrála už počtvrté za sebou.

Michal Habánek (druhý zprava) ze Slovenska brání Tomáše Wágner (vpravo) z českého týmu. Vlevo zády český hráč Egon Vůch | Zdroj: ČTK

Zápas hraný mimo oficiální termín UEFA pojal kouč českých mladíků Jakub Dovalil k testování dalších hráčů před červnovým pokračováním evropské kvalifikace a k přípravě v Senci povolal hned sedm nováčků. I tak drželi od úvodu Češi míč častěji na kopačkách a kontrolovali hru, skóre se ale měnilo až těsně před poločasem.

Kopicův centr z pravé strany zužitkoval ve 43. minutě Tomáš Wágner, když trefil přesně horní roh slovenské branky. Pět minut po přestávce přidal hráč plzeňské Viktorie svůj třetí gól za jednadvacítku tentokrát ze značky pokutového kopu. Dvaadvacetiletý forvard mohl zkompletovat i hattrick, ale rozhodčí mu ve velké šanci odpískal útočný faul.

Lvíčata měla ve svém kádru pouze tři hráče se čtyřmi a více reprezentačními starty a to bylo s přibývajícími minutami znát. Únik obránce Košúta působícího ve Slovácku ještě brankář Valeš zlikvidovat dokázal, ale na Lásikovu dorážku z první minuty nastavení po přímém kopu záložníka rezervního týmu Chelsea Lalkoviče už nestačil. Kapitánskou pásku domácího výběru měl další hráč z české ligy ostravský Ján Greguš.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Senci:

Slovensko - ČR 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1 Lásik - 43. a 50. z pen. Wágner. Rozhodčí: Andó-Szabó (Maď.) - Sluk, Mókoš (oba SR). ŽK: Paur, Šimonek, Košút, Lásik (všichni SR). Diváci: 1132

Sestava ČR: Koubek (46. Valeš) - Nitrianský (46. Kysela), Frydrych (62. Pázler), Štěpánek, Lecjaks - Kopic (46. Novák), Hora, Daníček (46. Pavelka), Hanousek, Vůch - Wágner (69. Tecl). Trenér: Dovalil

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít