Voráček bojuje v NHL o Art Ross Trophy, rozhodnou poslední zápasy

Kanadské bodování NHL je dva až tři zápasy před koncem základní části nejvyrovnanější za poslední roky a mezi adepty na celkový triumf je i český hokejista Jakub Voráček. Pětici nejlepších hráčů dělí v průběžném pořadí pouze dva body.

Kanadské bodování nyní vede Sidney Crosby (uprostřed), v posledním zápase proti Voráčkově Philadelphii ale nebodoval | Zdroj: Reuters

Český útočník Jakub Voráček má za konkurenty samá slavná jména. „S Ovečkinem a Tavaresem jsme byli na All-Star Game, tam jsem se s nimi poznal. Crosbyho osobně neznám. Kamarádi, řekl bych, ale známe se s nimi dost,“ přemýšlí Jakub Voráček.

V posledních zápasech způsobil velké problémy Pittsburghu a tím pádem i Crosbymu. Tučňáci dvakrát prohráli s Philadelphií a jejich kanadský kapitán se teď musí více strachovat o to, aby tým postoupil do play-off, než aby on vyhrál bodování.

00:00 / 00:00

Situaci hlavních zájemců o Art Ross Trophy těsně před koncem základní části NHL zjistil reportér ČRo Martin Charvát

„Teď bychom měli začít být zoufalí. Každý zápas je nesmírně důležitý a měli bychom rychle najít způsob, jak si vytvářet víc příležitostí a vyhrávat zápasy. Tohle je přesně ta chvíle, kterou nesmíte ztratit a rychle začít vyhrávat," uvědomuje si Sidney Crosby.

Za posledních dvacet let vyhrál jen jednou v kompletní sezoně bodování hráč z týmu, který se nedostal do play-off. Nejen z tohoto pohledu má možná největší šanci střelec Washingtonu Alexandr Ovečkin. Účast v bojích o Stanley Cup má po vítězství 2:1 v Detroitu jistou.

Kanadské bodování NHL k 7. 4. 2015:
1) Sidney Crosby 81 (27+54)
2) Alexander Ovečkin 80 (52+28)
3) John Tavares 80 (35+45)
4) Jamie Benn 80 (32+48)
5) Jakub Voráček 79 (22+57)

„Jsou to důležité body, trochu máme problémy s prvními třetinami zápasů, ale tentokrát jsme to ubránili, nedostali gól a od druhé třetiny se dostali znovu do tempa. Myslím, že teď jsme odehráli solidních šedesát minut." připomíná Alexandr Ovečkin.

Ruský útočník je nejlepším střelcem celé soutěže, zatímco Voráček lídrem v počtu asistencí, jenže při rovnosti bodů rozhodují góly. Na druhé straně, Ovečkin bude hrát už jen dva zápasy, zatímco Voráčka čekají ještě tři - ten nejbližší v noci na středu proti týmu New York Islanders.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít