Basketbalisté Miami porazili Brooklyn a spolu s Memphisem vedou NBA

Basketbalisté Miami přerušili v NBA pětizápasovou vítěznou šňůru Brooklynu, který porazili 102:89, a vyšvihli se do čela soutěže, kterou teď vedou společně s Memphisem. Grizzlies totiž podlehli San Antoniu 95:99 po prodloužení.

LeBron James and Dwyane Wade slaví výhru v NBA

LeBron James and Dwyane Wade slaví výhru v NBA | Zdroj: Reuters

Na vítězství Miami se podepsal svým nejlepším výkonem v letošní sezoně Dwyane Wade s 34 body, LeBron James přidal dalších 21. Heat přitom na soupeře v utkání ztráceli i čtrnáct bodů, ztrátu ale dokázali smazat, utkání dotáhnout do prodloužení a v něm rozhodnout.

San Antonio nijak nepoznamenala pokuta ve výši čtvrt milionu dolarů, kterou klub dostal od vedení soutěže za to, že trenér Gregg Popovich nechal v předchozím duelu odpočívat největší hvězdy. V dresu Spurs byl nejlepším střelcem Tony Parker s 30 body, Tim Duncan si připsal 27 bodů a 15 doskoků.

Až druhé prodloužení muselo rozhodnout o vítězi utkání mezi Clevelandem a Portlandem, hosté nakonec vyhráli těsně 118:117. Výhru zařídil Portlandu úspěšným trojkovým pokusem Nicolas Batum dvě desetiny sekundy před koncem druhého prodloužení.

NBA:

Chicago - Philadelphia 93:88, Cleveland - Portland 117:118 po druhém prodl., Dallas - Detroit 92:77, Golden State - Indiana 103:92, Houston - Utah 124:116,LA Clippers- Sacramento 116:81, Miami - Brooklyn 102:89, Milwaukee - Boston 91:88, New Orleans - Oklahoma City 79:100, San Antonio - Memphis 99:95 po prodl.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít