Organizace Člověk v tísni ve své sbírce SOS povodně vybrala téměř půl miliardy korun. Pro Charitu Česká republika byla sbírka na pomoc lidem po povodních druhou nejúspěšnější po Tříkrálové sbírce.
„Byl aktivní jako novinář, psal fejetony, psal soudničky – jsou opravdu moc hezké, není to suchý výklad soudu, udělal z toho příběh,“ popisuje badatelka činnost Rudolfa Těsnohlídka.
„Když už jsem musel s atletikou skončit, tak jsem ale chtěl dělat aspoň něco dobrého. V té době vznikla myšlenka vytvořit něco, co bude pomáhat,“ říká Milan Dzuriak.
„Oni mluví pořád o tom, co je kde bolí, jak chodí k doktorovi, nic je nebaví, diví se tomu, že chodím jako dobrovolník na takové aktivity, že je to blbost,“ říká Jana o svých vrstevnících.
V jednom ze čtyř bytů opavské charity povodně odnesly většinu nábytku a také vybavení kuchyně, včetně sporáku i digestoře. Záplavy v domě ještě stále připomínají špinavé stopy od vody na stěnách.
V postižených oblastech je lepší pomáhat organizovaně a nevydávat se tam na vlastní pěst. Neorganizovaná pomoc totiž může přinést víc škody než užitku.
Neziskové organizace v Česku v k úterku vybraly kolem 95 milionů korun na pomoc lidem zasaženým povodněmi. Například Člověk v tísni mimo jiné dodá do Hlučína na Opavsku kamion s 22 500 litry vody.
Český červený kříž má dnes 14 tisíc dobrovolníků a nabízí kurzy od první pomoci po mezinárodní humanitní právo. Letošním mottem světového dne Červeného kříže je Udržujme lidskost naživu.
Nasadit čelovku, běžecké boty a úsměv, protože spíš než o závod jde na Nočním běhu pro Světlušku hlavně o dobrou věc. Ve čtvrtek se sešlo v pražské Stromovce skoro 4500 tisíce lidí.
Jeho trasa kopírovala západní pobřeží Afriky. Vedla přes města, deštné pralesy, hory i poušť Saharu a celkem přes 16 zemí až do Tuniska na Mys Angela, což je nejsevernější místo afrického kontinentu.
E-mail obviňuje neziskové organizace z okrádání Čechů. Lidé jsou dle něj jen zdrojem peněz, které se „mají vyždímat a rozdat všude po světě“. Jejich představitelé pak peníze prý používají i pro sebe.
„Sport je pořád zábava. Jsou lidé, kteří potřebují finance mnohem víc. Těší nás, že našim ‚plácáním do míče‘ můžeme pomoci hezké věci a někomu zpříjemnit to, s čím zrovna bojuje,“ řekl Schweiner.
Například Diecézní Charita ostravsko-opavská chce získat peníze na 55 projektů, které pomohou lidem postiženým vážnými nemocemi, osaměním ve stáří nebo nepříznivou ekonomickou situací.
Loni Tříkrálová sbírka vynesla víc než 161 milionů korun, což bylo nejvíc v její historii. První ročník sbírky se uskutečnil v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. Celostátně proběhla o rok později.
„Rodina děkuje lékařům a ošetřovatelům, kteří se o Karla Schwarzenberga v Čechách starali, i všem, kteří se s ním přišli rozloučit,“ uvedl synovec bývalého ministra zahraničí Ferdinand Schwarzenberg.
Paříž hostí mezinárodní humanitární konferenci o Gaze. „Vzhledem k neúčasti Izraele těžko říct, co si od toho lze slibovat,“ soudí regionální manažerka Charity Velíšková.
Turisté přes letní prázdniny přispívali tak, že kdo si koupil jízdenku na lanovku na vrchol Sněžky, tak z celkové částky mířilo pět korun pro brněnský dětský hospic.
Prvním městem Olomouckého kraje, které se s potravinovou bankou rozhodlo spolupracovat, je Moravský Beroun. Tam výdejna začala fungovat v budově tamní pečovatelské služby.
Ultramaratonec Boas Kragtwijk vyběhl 22. července. Od té doby absolvuje každý den minimálně vzdálenost jednoho maratonu. Cestou z Amsterdamu do Kyjeva plánuje proběhnout také Berlínem a Varšavou.