Do slavného vodopádu v Číně uměle přivádí vodu potrubí. ‚Pouze drobné vylepšení,‘ tvrdí park

Turista v čínském horském parku Jün-tchaj odhalil potrubí, které uměle přivádí vodu do tamního vodopádu. Ten je přitom v Číně ceněným přírodním monumentem. Turista nález zveřejnil ve videu na sociálních sítích, které rozpoutalo bouřlivou debatu o autentičnosti přírodní památky. Vedení parku se hájí tím, že trubky do vodopádu muselo zabudovat kvůli suchu. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodopád, Yuntai, Jün-tchaj, Čína

Vodopád, Yuntai, Jün-tchaj, Čína | Zdroj: Unsplash | Licence Unsplash

Vodopád je hlavní turistickou atrakcí v severní a střední části čínské provincie Che-nan. Park má hodnocení AAAAA, tedy nejvyšší, jaké ministerstvo kultury a cestovního ruchu v zemi turistickým atrakcím uděluje.

Zdroj vody ve vodopádu, který je na webových stránkách parku popisován jako „Mléčná dráha letící dolů“, se objevil na videu na čínských sociálních sítích.

Je na něm vidět potrubí, které přivádí vodu k 314 metrů vysokým vodopádům. Ukazuje, že úchvatný vodopád není tak autentický, jak se návštěvníci dosud domnívali.

Sopečná turistika láká tisíce lidí. Nedbalost může ale mít fatální následky

Číst článek

Vedení horského parku na video reagovalo a vysvětlilo, že změny v období sucha si vyžádaly dodatečné posílení vodopádů.

„Chtěli jsme zaručit, aby se v každém ročním období vodopád předvedl veřejnosti ve svojí nejkrásnější podobě,“ uvedli a dodali, že vodopád prošel „pouze drobným vylepšením v období sucha“.

Zatímco video mnoho lidí v Číně šokovalo, jiní na sociálních sítích reakci parku ocenili.

„Pramen vodopádu stejně není to, na co se lidé přišli podívat“, uvedl jeden z uživatelů sítě Weibo. Zaznívá ale i kritika. „Je to neúcta k přírodnímu řádu a neúcta k turistům,“ napsal další z uživatelů Weibo. „Jak by se toto mohlo ještě nazývat vodopádem č. 1,“ komentoval další uživatel.

Není to poprvé, co se v Číně používají umělá opatření, aby se trochu pomohlo slavným vodopádům.

Vodopád Chuang-kuo-šu v jihozápadní čínské provincii Kuej-čou také trpěl v období sucha. V roce 2004 proto místní správa nechala postavit přehradu, která má zajistit vodopádu plynulý průtok vody.

Tamara Kocourková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme