Senát zřejmě zamítne změnu struktury úřadů práce

Změna struktury úřadů práce, kterou ve sněmovně prosadili poslanci vládní koalice, zřejmě neprojde Senátem. Zamítnutí doporučil převahou levicových hlasů senátní ústavně právní výbor. Pochybnosti o navrhovaných opatřeních ale mají i někteří zástupci vládních stran.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát

Senát | Foto: Tomáš Adamec

Senátoři se budou kontroverzní předlohou zabývat na dnes začínající schůzi. Podle kritiků je uzákonění návrhu od letošního 1. dubna nerealizovatelné. V normě postrádají prováděcí předpisy a obávají se, že změny přinutí část lidí bez práce k dojíždění za úřady.

Předsedkyně senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Daniela Filipiová z ODS je ale přesvědčená, že zákon je pro občany výhodný a zlepší situaci při hledání práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniela Filipiová a Petr Vícha o tématu mluvili na Rádiu Česko

„Ta roztříštěnost úřadů práce, to vlastně bylo 77 poboček, které fungovaly naprosto nezávisle jedna na druhé, tak to je špatně. A je dobře, že to bude zastřešeno jedním jediným úřadem práce, který bude mít 14 poboček, což odpovídá našemu krajskému zřízení,“ řekla Filipiová Rádiu Česko.

„Jednak to povede jednoznačně k úsporám, ale povede to i k tomu, podle mého názoru, že jednotlivé úřady práce, respektive pobočky, budou postupovat jednotně v jednotlivých kauzách. A to si myslím, že je strašně důležité, protože teď tomu tak rozhodně nebylo, dodala senátorka, která předpokládá, že zákon bude hlasy levice vrácen do sněmovny, kde ale koaliční poslanci veto Senátu přehlasují.

Dle ČSSD je v zákoně řada chyb

Petr Vícha, předseda senátního klubu ČSSD, Rádiu Česko potvrdil, že sociální demokraté budou s největší pravděpodobností hlasovat pro zamítnutí normy. Ta podle něj obsahuje řadu chyb.

„Již ve sněmovně odhalili 44 chyb, které opravili, a naše senátní legislativa, když ten tisk dostala, tak objevila přes stovku dalších poměrně významných chyb."

"My jsme zvažovali, jestli ty chyby opravovat, anebo tu normu zamítnout a pokusit se, aby ministerstvo připravilo normu správně a řádně v legislativním v procesu. A dospěli jsme k názoru, že ty chyby jsou neopravitelné a že je třeba to vrátit zpátky,“ uvedl Vícha.

Martin Křížek, Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme