Dva roky po atentátu se redakce Charlie Hebdo výrazně obměnila. Obsah je ale stejně provokativní
Francie si připomíná útok na redakci Charlie Hebdo. Přesně před dvěma lety zastřelili bratři Kouachiové v redakci týdeníku celkem 12 lidí, z toho osm redaktorů a spolupracovníků listu. Charlie Hebdo chce pokračovat v kritice všech náboženství i v budoucnu a jeho redaktoři tvrdí, že se stále cítí ohroženi.
Časopis Charlie Hebdo se stal symbolem svobody slova, ale každým svým číslem vyvolává odsuzující reakce, i proto sídlí nyní redakce na tajném místě.
Její šéfredaktor Gérard Biard řekl, že týdeník hodlá být ještě útočnější než v uplynulých letech. Podle Luciena, který prodává v trafice, není zájem o týdeník dnes takový, jako byl bezprostředně po útocích, přesto se prodává 20 až 30 výtisků týdně, zatímco před atentátem to bylo pět až osm tisíc.
Před střelbou měl týdeník náklad kolem 30 tisíc kusů. Dva roky po atentátu se týdně prodá zhruba 100 tisíc kusů.
Satirický časopis naposledy pobouřil Rusy tím, že zveřejnil karikatury, které zesměšňují ruské Alexandrovce. Velká část pěveckého souboru zahynula při leteckém neštěstí nedaleko Soči. V Rusku vyvolaly karikatury ostrou kritiku a znechucení.
Oficiální představitel ministerstva obrany Igor Konašenkov označil karikatury za mimořádnou ohavnost. Pro normálního člověka je podle něj nedůstojné věnovat těmto mazanicím pozornost.
Poslanec Vladimír Krupěnnikov z výboru pro média nazval autory obrázku psychicky nemocnými lidmi. Krupěnnikov řekl, že existují věci, kterým se nelze vysmívat, ať už jsou naše politické názory a systémy jakkoli odlišné.