Nálety na Kaddáfího jednotky pokračovaly i v noci
Na okraji libyjské metropole Tripolisu došlo ke třem velkým výbuchům. Exploze zasáhly východní oblast zvanou Tajura. Hoří tam vojenská základna. Nálety západních letadel v Libyi pokračovaly nejen během pátečního dne, ale i noci.
Na svou první libyjskou misi vyrazila také dvě katarská bitevní letadla Mirage. Doprovázely je dva francouzské stroje. Koalice má libyjský vzdušný prostor bezpečně pod kontrolou.
Britská Tornáda zaútočila na tanky a děla rozmístěné u strategického města Adžadabíja, asi dvě stě kilometrů na jih od Benghází. Několik kusů vojenské techniky zasáhla.
Opoziční síly se zdají být lépe organizované. V pravidelných intervalech stavějí na strategických silnicích zátarasy. Největším vítězstvím by pro ně bylo získání kontroly právě nad Adžadabíjou. Povstalci ovládají jeho východní část, zatímco pro-Kaddáfího jednotky západ města. To znamená, že mají pod kontrolou pobřežní cestu vedoucí do metropole Tripolisu.

Podle televize Al-Džazíra se ale mnoho mužů z jednotek věrných Muammarovi Kaddáfímu ocitlo v zajetí. Libyjští povstalci zároveň odmítají řešení, které navrhla Africká unie na summitu v Adis Abebě. Unie nabízí zprostředkování dialogu a příměří v přechodném období do voleb.
Potíž je v tom, že v Libyi vládnou opravdu exotické poltické poměry. Parlament a politické strany, které by se voleb zúčastnily neexistují. Nezapadaly totiž do koncepce takzvané třetí cesty, kterou Muammar Kaddáfí nastínil ve své Zelené knize. Kaddáfího zástupce na schůzce Africké unie v Adis Abebě také nabídl jednání s povstalci. Ti ale s Kaddáfím žádné rozhovory vést nechtějí.
Mezitím státní libyjská televize ukázala záběry rodinného domu v Tripolisu, na který údajně dopadla spojenecká raketa. Podle zpravodajky televize Al-Džazíra ale šlo o pečlivě zinscenovanou podívanou. Vila nesla stopy pouze po střelbě z kulometu a kusy raket vypadaly pečlivě naaranžované. Kaddáfího propaganda trvá na tom, že spojenci kromě vojenských cílů útočí také na civilní části města.
Aliance teď očekává, že mise bude trvat asi 3 měsíce.„Jestliže se povstalci začali nějakým způsobem konsolidovat a zahájili nějaké plánované a zároveň dobře organizačně připravené akce, potom je 90 dní dostatečná doba. Dokonce by se dala v určitých fázích zkrátit,“ říká bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý a dodává:
„Kdyby se ale nepodařilo povstalcům a spojeneckým silám získat výhodu, a boje zůstaly na mrtvém bodě, bylo by to pro Severoatlantickou alianci složité. Byla by zatažena do dlouhých šarvátek a to nikdo nechce, ani členové NATO, ani ostatní státy, které se na vojenských akcích v Libyi podílejí, jako jsou například Katar nebo Spojené arabské emiráty. Myslím si, že by to bylo zničující i pro povstalecké hnutí v Libyi. Jediný, kdo by na tom vydělal, by byl Kaddáfí.“