Plavidlo americké společnosti Boeing se potýkalo s mnohými technickými problémy, posádka tak zůstala ve vesmíru, návrat lodí Starliner by byl příliš riskantní.
Astronauti Barry Wilmore a Sunita Williamsová docestovali na ISS na začátku června. K tomuto účelu byla poprvé použita kosmická loď Starliner, kterou vyrobila společnost Boeing.
NASA přiznala, že neví, kdy se budou moci vrátit na Zemi dva astronauti z lodi Starliner. Původně měli zůstat ve vesmíru osm dní, kvůli vadným tryskám lodi tam ale zůstávají už déle než měsíc a půl.
Deník Izvestija uvedl, že státní společnost pro jadernou energii Rosatom a dopravce Aeroflot budou společně vyrábět chybějící součástky do západních letadel.
I bez dalšího zpoždění bývají termíny dodávek v leteckém průmyslu v posledních letech opožděné. Firma se v poslední době dostala pod tlak úřadů a veřejnosti kvůli opakovaným nehodám tohoto modelu.
Inspekce týká modelů 737 MAX a 737 NG, u nichž lidé opakovaně nahlásili, že se generátory kyslíku pro cestující posouvají z předepsané polohy, což může mít za následek jejich selhání.
Výkonný ředitel amerického výrobce letadel Boeing David Calhoun se v americkém Senátu omluvil pozůstalým po obětech zřícení dvou letadel 737 MAX společností Lion Air a Ethiopian Airlines.
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) a společnost Boeing o další čtyři dny odložily plánovaný návrat lodi Starliner z Mezinárodní vesmírné stanice na Zem se dvěma astronauty na palubě.
Boeing nyní vyrábí méně letadel 737 MAX. Musí zlepšit kvalitu výroby po incidentu, při němž se jednomu z letadel v lednu za letu odtrhla část trupu v místě, kde je možnost mít další nouzový východ.
„Ty, kteří utrpěli vážnější zranění, jsme pozvali k projednání specifické nabídky odškodnění. Pokud lékaři vyhodnotili nějaké cestující jako vážně zraněné, nabízíme jim zálohu 25 000 dolarů.”
Společnost Boeing se ve středu pokusí na oběžnou dráhu vypravit první pilotovanou misi své nové kosmické lodi Starliner, SpaceX ve čtvrtek otestuje dopravní systém Starship.
Dlouho očekávaný let druhé americké kosmické lodi byl v sobotu odložen poté, co počítač přerušil odpočítávání jen několik minut před zážehem raketových motorů.
Testovací let s posádkou se měl uskutečnit už před několika lety, bránila tomu ale řada potíží - včetně úniku helia z pohonného systému při pokusu o start.
Americký výrobce letadel Boeing údajně porušil dohodu uzavřenou s ministerstvem spravedlnosti. Ta měla společnost chránit před stíháním v důsledku nehod letounů 737 MAX.
Trupy letadel Boeing vyráběl největší firemní dodavatel Spirit AeroSystems. Bývalý inspektor kvality Santiago Paredes v Spirit AeroSystems dříve pracoval a na problémy upozorňoval jako whilstleblower.
Závada se vyskytla na ventilu na horním stupni nosné rakety Atlas V, která měla vynést vesmírnou loď na oběžnou dráhu. „Prioritou je bezpečnost,“ zareagoval šéf NASA Bill Nelson.
V letech 2018 a 2019 při dvou vážných nehodách letadel Boeing 737 MAX zahynulo dohromady 346 lidí. Letadla pak byla z rozhodnutí úřadů v celém světě na více než rok a půl odstavena z provozu.
Odpadlý kus letadla za letu, mrtvý whistleblower a vyšetřování Federálního úřadu pro letectví. To všechno spojuje jméno výrobce dopravních letadel Boeing.
Odpadlý kus letadla za letu, mrtvý whistleblower a vyšetřování Federálního úřadu pro letectví. To všechno spojuje jméno výrobce dopravních letadel Boeing.
Série skandálů v americké letecké a strojírenské společnosti Boeing vyvolala personální otřesy. Do konce roku z funkce odstoupí generální ředitel David Calhoun, výměna ale čeká i další manažery.
Nikdo ze 160 pasažérů posádky nebyl raněn. Výrobce letecké techniky je po lednové nehodě stroje Boeing 737 MAX společnosti Alaska Airlines pod drobnohledem úřadů.