„Dokáže ke své odpovědi přidat i trochu – nevím, jak to nazvat – asi lidskost nebo empatii,“ podotýká Kateřina Jelínková a aby to hned doložila, píše do pole pro dotazy oznámení „Našla jsem psa“.
Jaký je rozdíl mezi chatovacími aplikacemi? Co jsou metadata a proč na nich záleží? Další díl pořadu Antivirus vysvětluje, jak se co do bezpečnosti liší populární aplikace na posílání zpráv.
Aplikace má řešit potenciální problém, který vzniká s rozšiřováním takzvaných chatbotů. Objevují se obavy, aby umělou inteligenci nezneužívali studenti a akademici.
Novinka od vývojářů z OpenAI je sice v lecčem přelomová, umí se například rozhodnout, že na některé otázky související s návody na trestnou činnost neodpoví.
Kdo při neformálním chatu lpí na dodržování pravidel pravopisu, působí jako člověk, který na klábosení s kamarády přijde v obleku. Tím může působit agresivně. Zvlášť když to vyžaduje i po ostatních.
„S ohledem na vynaložené náklady versus prospěšnost jsme vyhodnotili, že další provoz chatbota není v tuto chvíli přínosný,“ napsala serveu iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva Barbora Peterová.
Největší sociální síť Facebook plánuje, že zruší chat v mobilu. Z mobilní aplikace tak už nebude možné posílat zprávy. Uživatelé budou muset přejít na jinou facebookovou aplikaci - Messenger.
V Číně je stále více blogerů a účastníků chatu. Od loňského roku se počet chatujících a blogujících Číňanů zvýšil čtyřnásobně. Přístup na sociální sítě je ale čím dál tím komplikovanější. Některé blogy a internetové stránky jsou totiž v komunistické zemi zakázané. Na ty fungující se pak musejí blogeři nově registrovat.
Dalajláma odpovídal po internetu na otázky Číňanů. Nejvyšší tibetský duchovní vůdce v historicky prvním chatu prostřednictvím Twitteru diskutoval s obyvateli Čínské lidové republiky nejen o Tibetu, ale i politice komunistické vlády.