Přípravě projektu podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) i zástupců státních firem výsledek referenda nebrání. Chystané připomínky obce mohou ale projekt zbrzdit.
Zástupci ministerstva průmyslu, ale i kraje do jezdí do Dolní Lutyně s lidmi jednat. Jak ale uvádí její starosta Pavel Buzek (STAN), řadu otázek se stále vysvětlit nepodařilo.
Stát chce do oblasti přilákat investora v průmyslu s vyšší přidanou hodnotou. Na místě by tak mohla vzniknout třeba nová gigafactory nebo továrna na výrobu čipů.
Takzvaná Státní investiční a rozvojová společnost (SIRS) má za úkol vyjednávat s majiteli pozemků, zcelovat je, vytvářet tak plochy nad 40 hektarů a připravovat je pro strategické investice.
V opět vyostřené atmosféře se v kulturním domě v Dolní Lutyni na Karvinsku v pondělí nesla druhá veřejná prezentace týkající se plánované výstavby strategického průmyslového areálu.
Pavel Franc z organizace Frank Bold v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz vysvětluje, jak probíhalo vyjednávání nové smlouvy a proč s jednáním organizace souhlasila.
Gigafactory nedaleko chráněné krajinné oblasti na Karvinsku má opět blíž k možné realizaci. V pořadu Pro a proti diskutují starosta Bohumína Petr Vícha (SOCDEM) a Petr Očko z CzechInvestu.
Pozemní drony před uvedením do praxe ještě čeká řada úprav. Náklady na výrobu prototypu jsou přes 600 tisíc korun, a to v ceně není zahrnutá práce vývojářů. Celý projekt financují vědci ze svého.
Velkou výhodou Česka je prý poloha uprostřed Evropy. Postupně sice ztrácíme výhodu levné pracovní síly, stále prý ale vynikáme technickou zručností a schopností improvizace.
Podle Fialy vláda zatím jedná o dvou projektech továren na výrobu baterií do elektromobilů. Jedním z investorů by mohl být Volkswagen, druhým Jižní Korea.
Už při první vlně vyhoštění Rusové označili za nežádoucí osoby mimo jiné zástupce velvyslance, ředitele Českého domu a některé pracovníky důležité pro jeho provoz, jako je IT specialista.
Číšníci a kuchaři při epidemii koronaviru z gastronomie odešli, zpátky se ale vracet moc nechtějí, píše pondělní Mf Dnes. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.
V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že počet odposlechů podle Práva klesá, meziročně jich ubylo přes 400. Do českých řek se podle Lidových novin možná vrátí perlorodky.
Podniky jsou schopné v požadovaném množství dodávat jen respirátory třídy FFP2 a FFP3 a ochranné štíty. Naopak už teď je jasné, že například vyšetřovací rukavice místní firmy dodávat nezvládnou.
Ve státní Českomoravské záruční a rozvojové bance skončili za poslední dva měsíce dva ze tří členů představenstva. Banka je od poloviny března jedním z nástrojů na podporu postižených dopady epidemie.
Agentury Czech Trade a CzechTourism čeká stěhování do budovy agentury CzechInvest. Vláda plánuje jejich sloučení za účelem úspory. Situaci komentuje ředitel státní investiční agentury Patrik Reichl.
Podle Transparency International je změna uspěchaná a nepromyšlená. Šéf resortu průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se kritice brání s tím, že nejde o finální řešení.
Podle původních plánů se konkurz měl uskutečnit do konce letošního roku. Agenturu dočasně od července vede Patrik Reichl, dřívější šéf jihomoravské regionální kanceláře.
Každý pátý projekt z celkového počtu 82 uzavřených investic se orientoval na technologie nebo výzkum a vývoj. Pokles zapříčinila složitější situace na českém trhu práce.
Jirotková bude podle ministrových slov jeho „pravou rukou“ a bude mít na starosti inovace, investice a bude dohlížet na zastřešení a provázání státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism.
Státní agentura CzechInvest by se měla zásadně změnit. Podle nové strategie, se kterou přichází ředitelka Silvana Jirotková, by podporu měly dostat především inovativní malé a střední podniky.
Už skoro pětadvacet let se snaží přitáhnout zahraniční investice do Česka. Řeč je o vládní agentuře CzechInvest, která od roku 1993 přilákala ze zahraničí téměř jeden bilion korun.