„Koncem února mě kontaktovalo ministerstvo spravedlnosti s tím, že je tady nějaký dar, který je ale na staré výpočetní technice,“ popisuje svoje zapojení v aféře.
Kdejaká malá směnárna se musí řídit platnou legislativou proti praní špinavých peněz, která reguluje i kryptoměny. Ministerstvo spravedlnosti v bitcoinové kauze ovšem v této pozici nebylo.
„Můžete pod povrchem dělat cestičky jako krtek, ale když se chcete nadechnout, tak ten kopeček, co po sobě necháte, už je většinou nějak identifikovatelný,“ popisuje ekonom Petr Bartoň.
Dívku podle obžaloby muž osahával, hladil po těle, dával jí penis do ruky, na genitálie připínal svorky, na bradavky jí lepil černou lepicí pásku. Vše si fotil, natáčel a sdílel na takzvaném darknetu.
Sociální síť fungovala jak v prostředí Darknetu (skryté části internetu), tak ve veřejné oblasti. Celkově na ní s drogami obchodovalo přes 450 tisíc lidí.
Policisté pachatele zadrželi při dvou operacích s krycím názvem Airbus a Komp. V prvním případě byla zatčena pětičlenná skupina osob ve věku 25 až 28 let, ve druhém jeden pachatel.
Úřady několika zemí, včetně Spojených států nebo Německa, společně zablokovaly významnou část takzvaného darknetu. Informovalo o tom americké ministerstvo spravedlnosti.