Ján Markoš vystudoval filozofii a evangelickou teologii na Karlově univerzitě, byl šachovým velmistrem i trenérem. Minulý rok u nás vyšla jeho kniha Síla rozumu v bláznivé době.
V tisku se v pondělí dočtete, že některé pacientské organizace budou možná muset skončit nebo se zásadně změnit. Ohroženy jsou například organizace zastupující pacienty s autismem nebo Alzheimerem.
Spodní prádlo s čipem bylo původně myšlené jako vtip. Ukázalo se ale, že produktem, který má pomoci mladým lidem najít si více času na intimní chvilky s partnerem, možná firma objevila díru na trhu
O obecných dopadech moderních technologií na naše životy toho víme vlastně poměrně málo, takže hrozí, že digitální detox místo úlevy přinese naopak nečekaná negativa.
„V té knížce jsou vybrané perličky. Snažily jsme se vybrat ty nejlepší, nejbizarnější, aby byly v nějaké hmotné, hmatatelné podobě,“ popisuje herečka Ester Geislerová svůj projekt na Instagramu.
Marie založila Farmu Naděje, kde zachraňuje hlavně hospodářská zvířata, která by jinak nejspíš skončila na jatkách. Farmu vybudovala na zelené louce bez předchozích zkušeností s životem na vesnici.
Koraki žije na jednom z vrcholků Jizerských hor, přesné místo ale prozradit nechce, stejně jako svoje pravé jméno. Žije na samotě ve skromných podmínkách a věnuje se buddhistické praxi
Úzkost, deprese, nízké sebevědomí, nespavost a ztráta pozornosti. Nadměrné používání digitálních technologií snižuje kvalitu života. Co všechno digitální přetížení způsobuje a jak se mu bránit?
Jaké triky a manipulace na nás používají návrháři uživatelských rozhraní sociálních sítí a mobilních aplikací? Bývalý designér Googlu Tristan Harris to shrnul do deseti bodů a navrhuje řešení.