„Jsme dobře připraveni, máme zadané úkoly pro vnitrostátní orgány a připravené komunikační cesty pro všechny příslušné subjekty,“ zhodnotil výsledky cvičení prezident síťové agentury.
Jména navržených na cenu za mír zveřejňuje norský Nobelův výbor oficiálně až po 50 letech po udělení, pokud jméno nesdělí médiím navrhovatel. Tím může být politik, akademik nebo laureát.
Největší sociální sítě jako Facebook a Twitter se stále více stávají nástrojem amerického politického boje. Po vítězství Donalda Trumpa už Facebook oznámil, že výrazně omezí moderaci diskusí.
Implantáty fungují tak, že člověku při operaci vloží do lebky malý „kontejner“ s výpočetním čipem a baterií. S mozkovou tkání pak zařízení propojuje 64 jemných vláken.
„Elon Musk chtěl ukázat: ‚Já se nebojím dělat explicitní gesta’,“ vysvětluje v pořadu Osobnost Plus Tomáš Koblížek, který působí v oddělení analytické filozofie na Filozofickém ústavu Akademie věd.
Jakkoli se budou evropské autority, tajné služby či seriózní média snažit zatarasit příliv výmyslů a hnojometů ze sociálních sítí, bude to nerovný boj. Ta vlna se přes nás nepochybně převalí.
Každý, kdo začal zapáleně debatovat, se vlastně rovnou chytl do Muskovy pasti. Muž, který má takovou zkušenost a takový talent pro veřejnou komunikaci, samozřejmě věděl, co dělá, když zvedl pravici.
„Cenzura je to, že něco utajíte nebo potlačíte. Ten zákon naopak nastavuje víc pravidel proti neopodstatněnému mazání obsahu,“ dodává Gregorová k evropské legislativě.
Musk, který dlouhodobě kritizuje šéfa jedné ze zúčastněných firem, se nechal slyšet, že podle jeho informací firmy vybrané Trumpem nemají tolik peněz na investice.
Donald Trump by chtěl, aby na Marsu astronauti vztyčili vlajku s hvězdami a pruhy. Experti ohledně toho ale poukazují na technické překážky, ale i otázku radiace v meziplanetárním prostoru.
Kolář očekává, že mezi Trumpem a Muskem brzy nastanou momenty tření, a to kvůli jejich velkým egům. „Záleží, jak se budou potřebovat. A jestli v určitých momentech převáží racionalita nad egem.“
„To nemůžete říkat, pane Uhríku, musím vám vypnout mikrofon. Nebudete říkat kolegům, ať drží h**bu, i když s nimi nesouhlasíte, dám prostor dalšímu,“ reagovala předsedkyně parlamentu Metsolaová.
Inauguraci prezidenta USA Donalda Trumpa poznamenal kontroverzní moment, kdy miliardář Elon Musk zvedl vysoko svou pravici. Gesto řadě lidí připomnělo nacistický pozdrav Adolfa Hitlera.
„Pokusy odstranit britského premiéra Starmera můžeme interpretovat v kontextu snahy o podporu populistických a krajně pravicových stran napříč Evropou,“ popisuje akademik z univerzity v Loughborough.
„Jsem nadšený, že se mohu znovu setkat s tolika přáteli, příznivci a skutečnými americkými vlastenci, abychom si vzali naši zemi zpět,“ prohlásil Trump.
„V Americe dnes vzniká oligarchie extrémního bohatství, moci a vlivu, která opravdu ohrožuje celou naši demokracii, naše základní práva a svobody,“ řekl Biden ve svém závěrečném projevu.
„Každý, kdo se na Twitteru nebo na síti X pohybuje, musí snášet velmi zásadní kritiku, velmi nechutnou kritiku. Ale to je prostě svoboda slova,“ tvrdí senátor Hraba.
To, co s Muskem nyní předvádějí a kam USA směřují, se liší od toho, co naši konzervativci vítali. Polehčující okolností je fakt, že to z demokratických politiků v Evropě nepředpokládal asi nikdo.
„Byl to trochu zvláštní rozhovor, ve kterém si víceméně oba aktéři přitakávali a mluvili o tématech, jako jsou německá energetická politika nebo německá byrokracie,“ popisuje Lizcová.
„Je dobře, že na své sociální síti umožňuje svobodu slova. Prolomil určitý koridor, který tu byl předtím, prolomil cenzuru,“ chválí miliardáře Muska europoslanec AfD Petr Bystroň.
Poprvé se stává z AfD podle Vladimíra Handla z Univerzity Karlovy pro německé voliče opravdová alternativa. „Vidíme, že minimálně polovina voličů, ji volí právě pro její principy,“ říká.
„Je to konec jedné éry sociálních sítí. A ta spočívala v tom, jakým způsobem sociální sítě většinou přistupovaly k moderování obsahu,“ říká šéfredaktor serveru Lupa.cz.
„Problém je, když bohaté osoby používají své prostředky pro financování stran a politických představitelů, aby ovlivnily politická rozhodnutí. To Musk nedělá, dělá to Soros,“ uvedl italská premiérka.
„Strana AfD otevřeně podporuje spalovací motory a je proti e-mobilitě. Je paradoxní, že společnost Tesla podporuje právě tuto stranu,“ podotýká analytička Zuzana Zavadilová.
Situace se podle Muskových kritiků vyhrotila ve chvíli, kdy šéfka německé krajně pravicové AfD Alice Weidelová oznámila, že s Muskem ve čtvrtek večer vystoupí ve vysílání na síti X.