Hokejisty Buffala v Praze nečekají jen přesuny na led, ale ve volných chvílích i po hlavním městě České republiky. Role průvodců se zhostili Lukáš Rousek a Jiří Kulich. Kam vzali zámořské hvězdy?
„Nejsenzačnější tajemství Karlova mostu je to, že se vlastně nejmenuje Karlův. Říkalo se mu kamenný a pražský most,“ řekl novinář a autor knihy Tajemství Karlova mostu David Černý.
Prokop namítá, že město nemá dokončeny pražské okruhy: „Smetanovo nábřeží je dnes jedinou objízdnou trasou ze severu na jih v případě přerušení provozu na magistrále.“
Tančící dům vznikl v polovině 90. let minulého století a stal se jedním ze symbolů Prahy. Podle Miluniće reflektoval vývoj společnosti během sametové revoluce a představoval dvě části celku v dialogu.
„Žádný extrémní rozpor mezi závěry soudů (opřenými o výpovědi dvou nezávislých přímých svědků) a obsahem provedených důkazů shledán nebyl,“ stojí v usnesení Ústavního soudu.
„Přistoupili k tomu velice zodpovědně, tu škodu uhradili, doznali se a omluvili se. Myslím, že toho upřímně litují a že se za své jednání stydí,“ popsala státní zástupkyně Lucie Filipová.
Nápisy v angličtině načmárané tyrkysovou barvou se na nejstarším pražském mostě objevily 9. července 2021. Pokryly větší část kamenného zábradlí, podstavec sochy svatého Augustina i stojany lamp.
Evropská banka si od nového vzhledu slibuje, že prohloubí vztah veřejnosti k měně. Zatím se na eurobankovkách objevují pouze imaginární mosty, okna a dveře.
Restaurátor Jakub Tluchoř prý vandalské projevy sprejerů podle svých slov odstraňoval z nejstaršího mostu v metropoli už několikrát, tento případ ale označil za nejrozsáhlejší.
Policie se případem zabývá od pátku, kdy se na části Karlova mostu objevily nápisy nasprejované nesmyvatelnou modrou barvou. Jsou na části kamenného zábradlí, na podstavci jedné ze soch i na lampě.
Karlův most se opět stal cílem řádění vandalů. Pro Radiožurnál popsal mluvčí Sdružení výtvarníků Karlova mostu stav vandalismu na mostě. „Tresty za ničení památek by měly být tvrdší,“ míní mluvčí.
Karlův most posprejoval loni v létě Benjamin Wittig spolu se svým bratrem. Stejný trest udělený před rokem jeho mladšímu bratru Niclasu Steigerovi již nabyl právní moci.
Jízda tramvají je pro většinu lidí naprosto rutinní záležitostí. Před 145 lety to ale byla v Praze žhavá novinka. V roce 1875 vyjela v hlavním městě první koněspřežná tramvaj.
Koronavirus na celé světě poškozuje cestovní ruch. A důsledky pociťují i čeští průvodci. Někteří z nich jsou už půl roku skoro bez práce. Na zahraniční turisty čekají třeba ti v Praze.
Součástí návrhu je naučná stezka spojující Smetanovo nábřeží přes Karlův most, Kampu a most Legií. Její trasu tvoří 15 historických objektů a má sloužit k přiblížení méně exponovaných částí centra.
Žádná z bezpečnostní kamer posprejování mostu zřejmě nezachytila. Podle mluvčí pražských strážníků Ireny Seifertové do prostoru pod mostem žádné kamery nedohlédnou.
Obvodní soud v listopadu rozhodl, že graffiti na pilíř Karlova mostu nastříkali Wittig a jeho třiadvacetiletý bratr Niclas Steiger. Oběma uložil stejné podmíněné a peněžité tresty.
Niclas Steiger vypověděl, že si myslel, že nápis stříká na odlehlou zeď, a ne na pilíř mostu. Graffiti na stěnu nasprejoval podle své výpovědi sám. Jeho bratr Benjamin Wittig vinu popřel.
Českou republiku v loňském roce navštívilo 619 tisíc Číňanů. Stále častěji tak v pražských ulicích, v brzkých ranních hodinách, můžete potkat asijské páry, pózujících ve svatebních robách a obleku.