Většina Čechů žije v bytových domech a s přibývajícím počtem tropických dní a nocí se v nich potí nebo špatně usíná. Stále víc lidí přemýšlí, jak svůj byt přizpůsobit zvyšujícím se teplotám.
Město už delší dobu pracuje na přestěhování místního policejního oddělení na nové místo. Tamních 910 policistů nyní pracuje v budově, kde kromě výskytu škůdců také nefunguje výtah a klimatizace.
Čínská vláda také zavedla pravidelné vypínání elektřiny. Jelikož je země hodně závislá na fosilních palivech, chce proti změnám bojovat a soustředit se na jádro.
Míra přijatých opatření bude záležet zejména na tom, jaká bude francouzská zima. Dalším zásadním bodem je naplnění plynových zásobníků, důležitý je i stav francouzského jaderného parku.
„Češi za duben ušetřili 18 procent zemního plynu. A to tím, že stáhli doma kohoutky, protože reagovali na vysokou cenu energií,“ tvrdí v Bourání Radia Wave energetický expert Michal Čejka.
Při hledání moderních způsobů bezemisního chlazení by tento starodávný princip lidstvu opět mohl přijít na pomoc, uvádí stanice BBC ve své vědecké příloze s názvem Budoucí planeta.
Za léta falšování údajů dodala firma 84 600 klimatizací osmdesáti železničním společnostem. Vedoucí společnosti Takeši Sugijama za pochybení přijal zodpovědnosti.
Jednotka by měla být schopná regulovat teplotu v bytech i bez stlačených skleníkových plynů. Primárně má odvádět škodliviny a přivádět do prostředí čerstvý vzduch.
Teploty v Kataru přitom ve srovnání s předindustriální érou vzrostly o dva stupně, což je všeobecně uznávaný práh katastrofy. V létě tam přes noc teploty jen zřídka klesnou pod 32 stupňů.
Velké horko a s ním spojená vlhkost. Necelý rok před začátkem letní olympiády v Tokiu se dá předpokládat, že právě počasí bude pro sportovce na hrách tím největším problémem.
Vysoké noční teploty trápí lidi po celém Česku. Jak s horkem bojovat? Tropických nocí má v budoucnu navíc přibývat, dokážeme se adaptovat? A proč kvalitní spaní začíná být ve městech problém?
Mezi dopravci se liší teplotní hranice, kdy klimatizaci zapínají. U většiny z nich je její spuštění nastaveno při venkovních teplotách kolem 26 stupňů.
Vysoké teploty v posledních dnech ztěžují práci zaměstnancům Krajského soudu v Ústí nad Labem, v jednacích síních je nedýchatelno. Využit klimatizaci přitom nelze kvůli slabým rozvodům elektřiny.
V tisku se dočtete, že policie bude využívat hrnky s portrétem Hitlera k výuce o pravicovém extremismu. Píše o tom regionální Deník. Podle Mf Dnes se dopravní podniky kupují víc klimatizovaných vozů.
V tisku se dočtete, že brněnský policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů. Píše o tom Mf Dnes. Podle regionálního Deníku by Česko v roce 2022 mělo získat vlastní námořní přístav v Hamburku.
Jen za poslední dva týdny vzrostlo vyhledávání zboží na internetu v kategorii klimatizace o 500 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Shoptet, na jejíž platformě běží v Česku 13 tisíc e-shopů.
Moderní budovy jsou projektované tak, aby se nájemce o vzduch a jeho kvalitu nemusel starat téměř vůbec. Může si ale samozřejmě upravovat jeho teplotu.
V létě většina z nás používá klimatizaci v autě téměř automaticky. Teplotní šok mezi vnitřní a venkovní teplotou může ale způsobit řadu zdravotních komplikací.
Japonská společnost Toyota Motor, která je největším výrobcem automobilů na světě, se v rámci úsporných opatření rozhodla vypnout dva z osmi výtahů ve svém tokijském ústředí. Tento krok má prý zaměstnancům připomínat snahu podniku o posilování konkurenceschopnosti. Informoval o tom server BBC.
Organizátoři Letních olympijských her v Riu de Janeiru ustoupili tlaku některých zemí a pokoje pro sportovce vybaví klimatizacemi. Jak zjistila agentura Bloomberg, Brazilci zvažovali, že namontují jen ventilátory nebo budou chtít za chladicí přístroje od ubytovaných zvláštní poplatek. Proti tomu se ale postavil třeba australský olympijský výbor.
Tenisté na US Open bojují se svými úvodními soupeři a nejenom na kurtu. V New Yorku střídají během dne velmi rozdílná prostředí a ne každý se s tím dokáže vyrovnat. Zdraví hráčů zřejmě nejvíce ohrožuje kombinace vedra, vlhka, a naopak velkého chladu z klimatizace.
Svetr, šála a rukavice. Takové oblečení nosí do práce ženy ve Spojených státech amerických. Uprostřed parného léta se v klimatizovaných kancelářích třesou zimou. Muži snášejí nízké teploty kvůli takzvanému dress codu lépe než ženy.
Víc než padesátistupňová horka musí v těchto dnech vydržet někteří policisté a strážníci v hlídkových autech. Ne všechny vozy jsou totiž vybavené klimatizací. Řada mužů a žen zákona navíc nosí černé kombinézy a pokrývky hlavy. A to i v extrémně teplých dnech.
Část Evropy hlásí rekordní teploty. Ty jsou příležitostí pro některé obchodníky, kterým díky prodeji klimatizací, ventilátorů nebo autochladniček výrazně rostou tržby. Horko naopak trápí stavaře, trhovce nebo zahradníky.