„Musíme dobudovat strukturu naší krajské organizace a zřídit i nové místní organizace tak, aby naši členové byli po celé Praze. Musíme se objevovat mezi lidmi,“ říká Robert Králíček (ANO).
Petice školáků zabrala, zastupitelé schválili nakoupení ramp za zhruba 300 000 korun. Teď děti řádí na koloběžkách na okraji parkoviště u jedné z restaurací v Hněvotíně.
Jde o náměstkyni Jitku Flachsovou (ANO), radní Ivanu Poschovou (SPD), radního Miroslava Šefaru, který ve čtvrtek zároveň vystoupil z klubu SPD, a Radka Kudrnáče (ANO). Rada teď není usnášeníschopná.
Další koaliční jednání se v Ostravě podle středeční odpolední dohody mají uskutečnit ve čtvrtek v podvečer. Ostravské zastupitelstvo má zasednout příští středu.
V opozici v Ostravě kromě Macurova klubu je ještě hnutí Ostravak s osmi mandáty, SPD se sedmi zastupiteli, Starostové pro Ostravu se čtyřmi mandáty a Ostravská levice má tři zastupitele.
Na nesrovnalosti přišlo nové vedení, které nyní nemá na úhradu faktur. Středočeský kraj poskytne obci desetimilionovou půjčku. Milý potřebuje splatit faktury na dokončení několika projektů.
Tak dlouho se o vládě nad hlavním městem v novodobé historii ještě nejednalo. Po čtyřech měsících to ale vypadá, že v Praze vznikne koalice na vládním půdorysu.
Zvolený zástupce lidí v menších sídlech je tu od toho, aby pečoval o potřeby obyvatel dané obce. Avšak co platí v jakékoli vesnici či městečku, nemusí být pravdou ve velkých městech a jejich čtvrtích.
Po víkendových komunálních volbách začala vyjednávání o podobě koalic, které budou příští čtyři roky vládnout v českých obcích. Někde se politici stihli dohodnout už v pondělí.
Některé obce v Česku se potýkají s přílivem desítek nových obyvatel. I když je tam nikdo nezná, hlásí se k trvalému pobytu. Podle starostů může jít o snahu ovlivnit volby.
Sloučení obce s jinou by podle resortu vnitra znamenalo její faktický zánik. Touto možností chce především přimět lidi, aby se víc podíleli na správě obcí.
Pokuta tisíc korun nebo napomenutí. To jsou nejčastější sankce za porušení povinnosti podat majetková přiznání. Ministerstvo takových případů za dva roky napočítalo 20 tisíc.
Zástupci Romské občanské iniciativy pracovali v 90. letech podobně jako ostatní poslanci na obnově tehdejšího Československa. Zároveň ale měli vlastní agendu: dosáhnout uznání romské národnosti.
Server iROZHLAS se vrátil k případům, kdy se komunální politici dostali do hledáčku detektivů kvůli kolektivnímu rozhodnutí. Jak podobné kauzy poznamenaly jejich chuť angažovat se ve věcech veřejných?
Nejvyšší státní zástupce Zeman odmítl, že by státní zástupci a policie přepínali represi vůči voleným funkcionářům územních samosprávných celků. Vyšel z analýzy, kterou zastupitelství zpracovalo.
První komunální politici končí ve funkcích kvůli povinnosti zveřejnit veškerý svůj majetek na internetu. Novinku zavedla od září novela zákona o střetu zájmů.
Policie řešila v loňském roce stovku případů, ve kterých figurovaly úřední osoby, například zastupitelé či radní. Komunálním politikům se to ale nelíbí a tvrdí, že je policie často stíhá bezdůvodně. Vadí jim také, že se názory na jednotlivé případy zásadně liší.