Lidé ve Studenci nejvíc fandí při zápasech A mužstva. Na utkání většinou chodí 200 až 300 lidí, při důležitých zápasech až 500. Lidé hráče hlasitě podporují, zpívají nebo bubnují.
Část sjezdového areálu v Bedřichově koupil nově developer Niseko a minimálně kus areálu chce využít pro stavbu apartmánů. Obyvatelé ale mají strach, že zastaví sjezdovky.
Zastupitelé opět diskutovali o projektu, který loni zastavili. Tehdy tím popudili zástupce okolních krajů, kteří počítali s tím, že smetí z jejich skládek skončí v brněnském kotli.
Prodejna nabízí hlavně trvanlivější potraviny, například maso tam lidé koupí jen uzené. Rozdíl v ceně nákupu je oproti průměru v supermarketu výrazný, někdy lidé zaplatí i o polovinu méně.
„Pokud jsou ptáčata plně opeřená a zkouší popolétnout, ale nejde jim to, tak jsou takzvaně polovzletná. V určitém věku opustí hnízdo, učí se létat a rodiče je krmí,“ říká šéfka záchranné stanice.
Do roku 2031 o podporu přijde víc než polovina bioplynek. Podle analýzy společnosti EGÚ Brno se jejich majitelům vyplatí investovat do přestavby na biometan. To ale pro všechny možné není.
Jeden z vstupů na straně u hotelu Grand radnice ponechá, aby měla přístup do podzemních prostor. Ty úplně nezaniknou, ale kvůli technickému stavu bude nutná jejich úprava.
Ve Valašských Kloboukách a okolí sčítají škody po lokální povodni, už druhé za krátkou dobu. Naposledy se přívalový déšť městem prohnal v pondělí, voda s bahnem zaplavila sklepy a silnice.
Jiří Pitín, druhé nejmladší lidické dítě, s sebou dodnes nosí zvonek, který jeho sestra mívala na sáňkách. Dostal ho od své tety, která ho po smrti jeho maminky vychovávala.
Obec se svých občanů ptá, jestli má stavbě všemožně bránit. Podle vlády by investice přinesla tisíce pracovních míst a rozvoj regionu. Mnozí místní se ale obávají, že jim to výrazně zasáhne do života.
Příměstské tábory jsou trendem posledních let. Děti mají přes den program, ale vracejí se domů. Pro rodiče je to levnější a navíc mají děti pod dohledem.
Majitelé hrobů si na ptáky stěžovali. Někteří požadovali podle vedení radnice vykácení aleje. Zástupci města ale zvolili šetrnější způsob boje s hejny špačků.
Inspektoři potvrdili, že rorýsi skutečně paneláky, kde se začalo se zateplováním, využívají k hnízdění. „K zmaření životů nedošlo, ale došlo by, pokud by stavba dále pokračovala,“ uvedl ornitolog.
Radnice se obává, že i přes nesouhlas místních tam panely vyrostou. Diecéze totiž tvrdí, že na půdě nízké kvality může panely vystavět i bez změny územního plánu.
„Nebudeme radit lidem, jak mají vyplnit žádosti. Ale to, co oni nezvládnou online, jim budeme schopní pomoci překlopit online na základě dokumentů, které si s sebou donesou,“ říká mluvčí pošty Vitík.
Dopravníky jsou zatím funkční a stále přepravují materiál včetně hnědého uhlí do úpravny a pak do tepláren a elektráren. Strojaři ale už promýšlí, jak je využít dál, až bude těžba ukončena.
Do zvlněné krajiny okolo Strmilova na Jindřichohradecku by mělo přibýt osm větrných elektráren. Obyvatelé města se to dozvěděli na setkání se zastupiteli a zástupci energetické firmy.
Most je od 2020 zavřený, protože je v havarijním stavu. Leží na hranici Královéhradeckého a Libereckého kraje, obě hejtmanství na jeho opravu pošlou po 5 milionech korun.
„My neurčujeme, kudy trať povede a jak bude vypadat, ani jaké bude mít technické parametry. Pouze schvalujeme koridor široký zhruba 100 metrů, kudy by trať mohla vést,“ říká Jan Schiller (ANO).
Teplárna zásobuje teplem většinu Ústí nad Labem. Nejstarší ze současných kotlů pochází z roku 1948, ten nejnovější instalovali před víc než pětatřiceti lety.
Jezero Most, které vzniklo zatopením dolů v lokalitě zničeného města, se veřejnosti otevřelo před čtyřmi lety. Někteří senioři tak skutečně neměli šanci ho dřív navštívit.
Sokol na odznaku drží v pařátech dvě písmena O ze slova „všesokolský“. „To může vypadat, že drží kruhy v tělocvičně. Je tam sportovní symbolika,“ vysvětluje jablonecké medailérka Irena Hradecká.
Olomoucké hejtmanství postupně zrušilo už 40 přechodů. Jeden z nich byl také v Přerově. Lidé tam přes čtyřproudovou silnici přecházejí stále, ačkoliv loni v listopadu to stálo život mladou ženu.
Radnice chce tímto krokem zabránit tomu, aby úředníci čelili výhrůžkám a nátlaku ze strany majitelů nelegálních reklamních ploch. „Spíš psychickému než fyzickému,“ vysvětluje náměstek Šebek.