Datový tým Českého rozhlasu identifikoval sedm desítek pravidelných letních televizních repríz. Vedle osvědčených klasik z šedesátých let se uchytilo jen několik děl z tohoto století.
Hlavními příčinami nehod jsou nevěnování se řízení a nesprávné otáčení a couvání. U nejtragičtějších nehod je to nepřiměřená rychlost nebo přejetí do protisměru.
„Do roku 1925 měly děti prázdniny v délce zhruba pěti týdnů a začátek školního roku se lišil podle regionálních podmínek. Někde se začínalo už v září, jinde až v listopadu,“ říká historička Halířová.
Ztráta kufru nebo zpožděný let není to nejhorší, co vás může na dovolené potkat. Na okamžik, kdy „přepnete“ do dovolenkového módu, totiž čekají kyberútočníci.
„Volných míst na táborech už moc není. Dalo by se říct, že kdo ještě nějaké volné místo najde, má poměrně štěstí,“ popisuje předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.
Příměstské tábory jsou trendem posledních let. Děti mají přes den program, ale vracejí se domů. Pro rodiče je to levnější a navíc mají děti pod dohledem.
Důvodem zakotvení termínu regionálních a místních voleb je podle ministra vnitra Víta Rakušana snaha zabránit tomu, aby se přibližoval k období letních prázdnin, což by snižovalo voličskou účast.