„Pár dní mrazu a přírodní sníh, kterého je na hřebenech 40 cm, udělaly dobrý základ. Většina páteřních sjezdovek tak bude připravena do jednoho či dvou týdnů.“
Nezastavovat v úzkých, nepřehledných místech, při opětovném rozjezdu se pak rozhlédnout vzhůru, zdůrazňuje z lyžařského desatera lektor na startu nové sezony.
Provozovatel malého podniku poblíž švýcarského lyžařského střediska Davos u soudu dostal pokutu za to, že odmítl pronajmout lyžařské vybavení židovské rodině.
„Řešit všechno umělým sněhem není správná cesta,“ říká přírodovědec Jakub Hruška. „Bez něj to v podstatě nejde,“ konstatuje ředitel Asociace horských středisek Libor Knot.
Pokud se milovníci sněhu chystají na lyže do Krkonoš, měli by si nejdříve ověřit, že areál je v provozu. Kvůli oblevě totiž některá horská střediska uzavírají sjezdovky.
Přibylo rodičů, kteří dětem nedokážou zaplatit školní lyžařský výcvik. Někde pojede na hory výrazně méně dětí, jinde stavy doplní žáky z jiných tříd, a jsou i školy, které pobyty zrušily úplně.
Hoteliéři hlásí dostatek volných kapacit i přes vánoční a silvestrovské termíny, které tradičně bývají obsazené jako první. Vysoké ceny energií donutily některé provozovatele ubytování úplně zavřít.
Slovenští poslanci se přou o lyžařské vleky. Před hlasováním o nových zákonech před nimi nečekaně přistál návrh na snížení daní pro sportovní střediska. Platit by měl pouze po dobu zimní sezony.
Prodejcům zboží z druhé ruky rostou tržby, uvádí Ekonom. Zdražování se nevyhne ani lyžařským areálům, informuje deník Právo. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Ski areály tíží zvedání cen energií. Řada z nich řeší to, jak při aktuálních cenách bude zasněžovat. Některé zvednou ceny jízdného, jiné budou čekat na zastropování cen nebo přijatelné počasí.
Skiareály tak vyčerpaly veškerou sumu, kterou pro ně měl stát připravenou. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka tento krok prakticky zachránil všechny provozovatele v České republice.
Provozovatelé lanovek a vleků budou přepravovat pouze lidi očkované proti covidu-19, testované nebo ty, kteří se z covidu-19 zotavili. Omezení kapacity nebude vyžadované, respirátory FFP2 však ano.
Zakopané je takové polské Las Vegas bez kasin. Nejezdí se tam primárně za lyžováním, nýbrž kvůli stovkám restaurací v moderním či horalském stylu, butikům nebo nočnímu životu.
V Itálii bude nadále platit čtyřstupňový systém označování epidemického rizika. V nejpostiženějších červených regionech jsou uzavřené restaurace, bary, většina obchodů a nově i všechny školy.
V tisku se v úterý dočtete, že lyžařská střediska musela kvůli epidemii koronaviru předčasně ukončit sezonu. Skiareály odhadují ztrátu na tři až čtyři miliardy, píše deník E15.
Měl to být týden, kdy budou rolby opět upravovat svahy v Lombardii. Jenže otevírání skiareálů pro veřejnost se nekoná. A to ani v regionu Benátsko, jak ještě před pár dny slibovala italská vláda.
K podání návrhu k Ústavnímu soudu se připojilo 19 senátorů, což je více, než zákon požaduje. S advokátní kanceláří, která návrh podala, se spojila i Asociace lanové dráhy.
Skiareály mohly v nové zimní sezoně zatím fungovat jen mezi 18. a 26. prosincem. Ztráta kvůli uzavření činí do 10. ledna podle Asociace horských středisek jednu až 1,2 miliardy korun.
Hlavní hygienička Jarmila Rážová kvůli britské mutaci koronaviru apelovala na nahrazení roušek respirátorem FFP2 v místech, kde se setkává větší počet neznámých lidí. Zatím jde podle ní o doporučení.
Skiareál dostavěli dělníci v roce 2006, tehdy stál bez daně 105 milionů korun. „Tenkrát bylo hlavním záměrem oživit cestovní ruch ve Zlatých Horách i v zimní sezóně,“ uvedl starosta Milan Rác.