„Není to luxusní dovolená,“ dušuje se Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V rozhovoru pro server iROZHLAS.cz komentuje okolnosti svých deseti výjezdů do zahraničí, které spolufinancovala zvací země.
Naryškinová odpočívala v Turecku, členské zemi NATO, přibližně v době, kdy její otec prohlašoval, že NATO „vede hybridní válku proti Rusku a proti našemu spojenci, Bělorusku“, připomněl server.
Ve středu podruhé během necelého týdne protestující vnikli do přísně střežené vládní budovy, tentokrát se jednalo o sídlo premiéra Ranila Vikremesingha.
Resorty, hotely, bary a restaurace napříč světem postrádají ruské turisty. Ti mnohdy tvořili třetinu a více návštěvníků jejich podniků. Mnozí provozovatelé tak nyní musejí propouštět své zaměstnance.
Snímek pořídil astronom Petr Horálek během expedice za fotografováním rovníkové noční oblohy na Maledivách na počátku letošního března. Ukazuje krásy v okolí souhvězdí Jižního kříže.
Mají jednu z nejvyšších hustot osídlení na světě a malou kapacitu na zpracování plastového odpadu. Plasty se nyní hromadí na plážích, ulicích, cestách, zahrádkách i v palmových hájích.
Češi letošní zimu tráví v teple, a to díky levným letenkám. Neodradí je ani testy na koronavirus. Zájem o dovolenou na Maledivách ve srovnáním s loňským rokem narostl o 287 procent.
Zástupci souostroví se domnívají, že malé ostrovní země doplácejí na jednání velkých rozvinutých států, které jsou největšími producenty skleníkových plynů.
Nehoda nad Indickým oceánem, kterou nepřežil žádný z cestujících na palubě letadla Malajsijských aerolinií letu MH370 – to je zatím nejpravděpodobnější verze o zmizení Boeingu 777, který letěl na lince z Kuala Lumpur do Pekingu. Ani po roce se však nenašly trosky stroje ani žádné z těl 239 lidí na palubě. Možná to je proto, že se stále hledá ve špatné oblasti – některá média teď přinesla svědectví, podle nichž stroj podobný zmizelému letadlu viděli obyvatelé Malediv.
Na souostroví Maledivy dorazila delegace z britského společenství národů, aby v malé zemi prošetřila okolnosti nedávné politické krize. Ta vyvrcholila rezignací prvního demokratického prezident v maledivských dějinách Mohameda Našída. Jeho demisi předcházely demonstrace údajných sympatizantů bývalého režimu a vzpoura důstojníků. Samotný Našíd tvrdí, že byl k odstoupení donucený armádou pod pohrůžkou zabití.
Prozatímní prezident ostrovní republiky Maledivy odmítnul výzvu svého předchůdce k odstoupení a rychlému uspořádání voleb. Podle Mohammeda Manika není v malé zemi obklopené Indickým oceánem vhodná atmosféra pro svobodné a férové volby.
Trestní soud na Maledivách údajně vydal zatykač na bývalého prezidenta, který v úterý rezignoval na svůj úřad. Ten se teď obává o svou bezpečnost a jeho manželka a dcera raději uprchly na Srí Lanku.
Po týdnech protestů rezignoval na Maledivách prezident. Lidé vyšli do ulic poté, co armáda v lednu zadržela soudce, který měl podporovat opozici. Jeho propuštění žádaly i ochránci lidských práv. Vláda ale trvala na tom, že soudnictví nesmí být pod vlivem žádné politické strany.