Dalík nikdy rád nemluvil o tom, jak si vydělával na svůj nákladný životní styl. Jako Topolánkův tajemník dokonce jednou na dotaz deníku Mf Dnes ohledně jeho podnikání odpověděl, ať si políbí šos.
Podmínky Dalíkova věznění řešilo ministerstvo loni v listopadu, kdy média informovala o tom, že lobbista docházel v době výkonu trestu pracovat do znojemského penzionu.
Když žádal o podmíněné propuštění, uvedl Dalík, že pobyt ve vězení pro něj byl traumatizující. Soud mu i proto vyhověl a po polovině trestu ho propustil. Dalík přitom ale ve vězení příliš nepobýval.
Marek Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Žádost o podmíněné propuštění podal v první polovině září.
Vyšetřovatelé po necelých šesti letech navrhují podat obžalobu za únik citlivých odposlechů někdejšího pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška.
Lobbista Marek Dalík zůstane i nadále ve vězení. Ústavní soud totiž odmítl jeho stížnost jako neopodstatněnou. Podle soudu nedošlo k porušení jeho ústavních práv. Informovala o tom Česká televize.
Marek Dalík si stěžuje u Ústavního soudu, že byl odsouzen na společenskou objednávku. Tvrdí, že si neřekl úplatek, ale pouze lobboval. Vyplývá to ze stížnosti, kterou má Radiožurnál k dispozici.
Ve vleklé kauze šlo už o druhé Dalíkovo dovolání. Lobbista a někdejší pravá ruka bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) byl v případu odsouzen k pěti letům vězení, které si v současnosti odpykává.
Nejvyšší soud rozhodl o druhém dovolání lobbisty Dalíka. Zatím ale nezveřejní, zda podnět odmítl, anebo mu vyhověl. Dalík si odpykává pět let ve vězení v souvislosti s podvodem při nákupu pandurů.
Lobbista Marek Dalík v pondělí nastoupil k výkonu trestu do ruzyňské věznice. Odsouzen byl k pěti letům vězení v souvislosti s nákupem obrněnců Pandur.
Lobbista Marek Dalík podal dovolání k Nejvyššímu soudu, kterým chce zvrátit pravomocné odsouzení za podvod při jednáních o nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu.
Lobbista Marek Dalík musí nastoupit do pražské ruzyňské věznice nejpozději 6. listopadu. Má si odpykat 5 let za kauzu související s nákupem obrněnců Pandur.
Vrchní soud v Praze ve druhém písemném rozsudku kauzy Pandur podrobně vysvětlil, proč Marku Dalíkovi neuvěřil dramatický obrat při jeho poslední výpovědi v kauze Pandur.
Poté, co byl přerušen výkon trestu „politickému podnikateli“ Romanu Janouškovi, a když pomineme vězeňskou stálici Jiřího Kajínka, byl do středečního odpoledne nejznámějším mužem za mřížemi Marek Dalík
Nejvyšší soud vydal příkaz k okamžitému propuštění Marka Dalíka z vězení, kde si odpykával čtyřletý trest. Ve středu rozhodl jak o dovolání lobbisty, tak žalobců. Podrobnosti zatím soud nezveřejní. O čtyřletému trestu a čtyřmilionové pokutě pravomocně rozhodl vrchní soud v květnu 2016, trest Dalík nastoupil 1. září.
Lobbista Marek Dalík navrhl obnovu trestního řízení, ve kterém byl odsouzen k čtyřletému vězení a zaplacení čtyř milionů korun za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Chybnou informaci, která nejdříve byla brána jako správná, následně potvrdila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.
Byl pravou rukou premiéra za ODS Mirka Topolánka a měsíčně si vydělával 300 až 400 tisíc korun. Nyní sedí ve vězení, kam nastoupil 1. září 2016. Řeč je o lobbistovi Markovi Dalíkovi. Ten si podle soudu měl říct rakouskému výrobci obrněných transportérů Pandur o úplatek ve výši půl miliardy korun.