ANO by podle STEM získalo 77 poslaneckých křesel, Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) by jich mělo 46. SPD by obsadila 26 mandátů, Starostové by jich měli 22.
Jestli policisté uznají Filipa Turka z koalice Přísaha a Motoristé sobě vinným, hrozí mu za překročení rychlosti o 70 kilometrů v hodině i odebrání řidičského průkazu.
Europoslanec a čestný prezident strany Motoristé sobě Filip Turek po několika dnech přiznal, že fotografie, jak jede po dálnici rychlostí 200 kilometrů v hodině, mohla vzniknout v Česku.
Smyslem výzvy, kterou rozjeli příznivci europoslance Filipa Turka, je nahrát na internet fotku z auta, které jede rychlostí vyšší než 200 km/h, a vyjádřit tak europoslanci podporu.
Europoslanec Filip Turek jel po dálnici rychlostí 200 kilometrů v hodině. Pokud se prokáže, že to bylo v Česku, mohl by přijít o řidičský průkaz. Případ řeší policie.
Aby měli občané o politické strany zájem, potřebují vidět a slyšet, že se kolem nich něco děje. Dvojnásob je to užitečné v době, kdy už myslíme na volby, avšak programy partaje dosud nepředstavily.
Největší změnou v dubnovém modelu je výrazný nárůst SPD s podporou Trikolory, Svobodných a PRO. Toto spojenectví by skončilo třetí se ziskem 12,5 procenta. Do Sněmovny by se dostalo až sedm stran.
Volby by podle modelu STEM vyhrálo ANO s 31,6 procenta hlasů, následuje koalice Spolu s 19,9 procenta a hnutí STAN s 11,9 procenta. Do Sněmovny by prošli také SPD, Piráti, Motoristé sobě a Stačilo!
Do průzkumu se zatím nepromítlo memorandum o spolupráci SPD, Trikolory, Svobodných a PRO, protože ho zástupci těchto subjektů podepsali až ve druhé polovině března.
Výběr daní tvoří největší a zásadní část příjmů státního rozpočtu. Politici navíc mluví o dalším zvyšování výdajů na obranu. Daně ale zvyšovat nechtějí.
Třicet procent daňových výnosů v Česku pochází ze zdanění spotřeby. Je to trochu vyšší podíl výnosů z daní, než je průměr v EU. Mezi spotřební daně spadá nulová sazba spotřební daně u tichých vín.
Některé daně v Česku by se měly upravit, celkově by se ale zvyšovat neměly. Zlepšit se má jejich výběr, ovšem jestli tomu pomůže znovuzavedení elektronické evidence tržeb, není jisté.
Spolek Svatopluk, který se snaží propojovat vlastenectvím se zaštiťující radikály nalevo i napravo, k tomu rovnou uspořádal konferenci bez vytáček nazvanou „Politická vůle ke změně režimu“.
Jednoznačně první hnutí ANO v březnu oslabilo a jeho aktuální podpora má blíž k 30 procentům namísto vysněným 40. Poslední propady v podpoře dokázala částečně zvrátit druhá koalice Spolu.
Kdo si vybere jednu z těchto pěti stran, přitaká dosavadnímu stylu správy země, byť jemné posuny lze očekávat. Protipólem této sestavy je hnutí ANO, jehož jediným kandidátem na premiéra je Babiš.
Analýza voličských překryvů ukazuje, jak velkou konkurenční výhodou oproti ostatním opozičním stranám ANO oplývá a jak do značné míry jejich přežití záleží na vůli opozičního hegemona.
Na jedné straně zuří boj ve vládním táboře mezi Spolu a STAN, na druhé straně přetahovaná mezi ANO, SPD, Motoristy či Stačilo! Řeč je o tom, mezi kým jsou největší voličské překryvy.
Volby do Sněmovny by v březnu vyhrálo hnutí ANO, získalo by 31,1 procenta hlasů, v posledních týdnech mu ale podpora klesla, vyplývá z výsledků volebního modelu agentury STEM pro CNN Prima News.
Koalice Spolu v úterý uzavře koaliční smlouvu o společné kandidatuře v nadcházejících volbách. V deseti krajích povedou kandidátku občanští demokraté. TOP 09 a lidovci mají mít po dvou lídrech.
Opoziční hnutí SPD bude v podzimních sněmovních volbách kandidovat společně se Svobodnými, Trikolorou a stranou Právo Respekt Odbornost (PRO) - ale pod hlavičkou SPD.
„Kandidaturu kamkoliv, ať už do Poslanecké sněmovny nebo do Senátu za nějaký jiný subjekt neplánuji. To ale neznamená, že bych se nechtěl dál politicky angažovat,“ říká Jan Zahradil v rozhovoru.
„U hnutí ANO jsme v březnu zaznamenali mírný pokles podpory. Ukazuje se, že ke skvělému výsledku ve volbách mu nebude stačit se pouze prosedět,“ upozorňuje analytička agentury NMS Tereza Friedrichová.
Server iROZHLAS.cz přináší analýzu aktuálního rozložení sil. Klíčová nadále zůstává situace kolem 5% hranice nutné pro vstup do Sněmovny, do této nebezpečné linie ponoru v únoru plně zabředli Piráti.