Krále vítaly davy lidí při jeho příjezdu na southportskou radnici, k níž lidé pokládali květiny a plyšové hračky na počest ubodaných dětí. Útok vyvolal v Británii nejhorší nepokoje za více než 10 let.
Devítiletá Alice da Silva Aguiarová a další dvě dívky zemřely a osm jich bylo zraněno po útoku nožem na akci v přímořském městě Southport před dvěma týdny. Následovaly několikadenní nepokoje.
Britská policie v souvislosti s nepokoji zatkla už 500 lidí, přes 100 obvinila a někteří už byly i odsouzeni, dokonce i k několikaletým trestům vězení.
Júnus patřil mezi ostré kritiky vlády premiérky šajch Hasíny Vadžídové, která rezignovala v pondělí po více než měsíc trvajících protivládních protestech a uprchla do Indie.
Několik dní poté, co se Sunderlandem na severovýchodě Anglie prohnal rozzuřený dav, se lidé v tomto průmyslovém přístavním městě snaží pochopit, co se stalo
Já osobně se domnívám, že za to může Axel Rudakubana, aspoň v případě, že ho psychiatři neprohlásí za tak duševně nemocného, aby nebyl schopen rozeznat dobro od zla.
V severoirském Belfastu na policisty létaly kameny a zápalné lahve, v Plymouthu na jihozápadě Anglie se zase na 150 strážců zákona muselo vyrovnat s útoky pyrotechnikou a cihlami.
Kybernetický útok se podle člena novokaledonské vlády Christophera Gygèse podařilo relativně rychle zastavit, většina IP adres použitých k agresi byla registrovaná v Rusku.
Jasným favoritem je hinduistická nacionalistická Indická lidová strana (BJP) premiéra Naréndry Módího. „V mnoha obvodech je hlasování velmi vyrovnané,“ řekl pro Český rozhlas Indolog Jiří Krejčík.
Suárez patřil k předním představitelům ekvádorské justice, v minulosti vyšetřoval řadu sledovaných případů a stíhal mimo jiné představitele drogových kartelů.
Otevřené násilí se změnilo v podivnou zákopovou válku, která občas znovu přeroste v násilné střety. Kukijové mluvili o státním terorismu, meiteiští politici o narušování pořádku a výrobě opia.
Demonstranti v Jerevanu skandují hesla jako „Nikol je zrádce!“. Premiér podle jejich názoru „nic nedělá“ v reakci na ázerbájdžánskou operaci v Karabachu, se kterým Arménie nemá pozemní spojení.
Účastníci povolené demonstrace proti eritrejském režimu, prorazili policejní zátarasy a vtrhli na festival organizovaný příznivci vlády Eritreje. Potyčky si vyžádali více než 50 zraněných.
Záminkou nepokojů byla podle obžaloby obava odsouzených z nákazy koronavirem. Jeden při nepokojích slovně napadal dozorce a svým chováním strhnul ostatní vězně k nekázni. Další vzpouru organizoval.
Útoky a demonstrace. Část Romů se bouří proti ukrajinským uprchlíkům a pomoci, kterou dostali od státu i veřejnosti. Co všechno jim vadí a čeho se obávají?
Výtržnosti trvaly zhruba týden, a podle různých zdrojů je ukončily různé faktory. Třeba únava, policejní represe nebo výzva matek synům, aby se vrátili a neničili cizí majetek ani své rodiny.
Francie má za sebou další vlnu nepokojů, které vyvolala policejní střelba na mladíka s imigrantskými kořeny. Zastřelený Nahel v řadě ohledů odpovídal typickému profilu „oběti“, ale možná i „pachatele“
Sobotní protest svolala rodina Adamy Traorého, černošského Francouze, který v roce 2016 zemřel při policejním zákroku za podobných okolností jako později George Floyd ve Spojených státech.
Francie má za sebou další noc nepokojů, které vyvolala smrt 17letého mladíka. „Bylo jich asi osmdesát. Nás tady bylo akorát sedm městských policistů,“ popisuje policista Eric Vergne.
Policie kvůli dalším očekávaným nepokojům v zemi znovu nasadila 45 000 policistů a četníků, přičemž oproti předchozím dnům výrazně zvýšila jejich počet v Marseille a Lyonu.
Hostem vysílání byla Pavlína Koubská, státní úřednice z francouzského ministerstva financí. „Prezident Macron se snaží uklidňovat atmosféru a nevyhlásil výjimečný stav, aby neeskaloval další napětí.“